** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::27.05.2008

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    27 травень 2008 року

Пошук в новинах   

суспільство

Одна Україна, один народ!


 Кредом українських патріотів протягом XX століття були слова: «Здобудеш українську самостійну соборну державу, або затнеш за неї в бою». Органічне розуміння нації як різноманітної цілісності в часовому і географічному сенсі і є ознакою патріотизму. Ми всі з одного українського роду-козаки, будівничі Київської держави...


Соборна єдність охоплює всі ланки: нації - родину, Церкву, громадські об`єднання, державу - і робить їх духовним цілим. В. Чорновіл писав: «Дай Боже, нам любити Україну понад усе сьогодні -МАЮЧИ, щоб не довелося гірко любити ВТРАТИВШИ». Тому зараз в Україні, мабуть, як ніколи, після відновлення її незалежності, потрібна політична та громадянська єдність. Маємо шукати те, що нас об`єднує, консолідує все українське суспільство навколо єдиної мети - розбудувати українську державу. Саме зародженню тісної співпраці, встановленню взаємовигідних домовленостей була спрямована поїздка делегації Сокальщини на чолі з головою районної ради п. Олегом Солодяком у Кремінський район Луганської області.


Нашу делегацію, а це - Світлана Заяць, спеціаліст служби у справах дітей Сокальської РДА, підприємець Б. Ямовий, автор цих рядків - зачарувала не лише природа Кремінського краю, що є оазисом Луганщини, й щиросердний прийом господарів. Хліб-сіль на рушнику, вишиванки, дзвінка українська пісня, сердечні слова господарів, а вітали сокальчан голови Кремінської районної ради В. І. Рябінін, виконуючий обов`язки голови райдержадміністрації Ю. О. Прокопенко -справили незабутнє враження.


Кремінський район має розвинутий промисловий та сільськогосподарський сектори, частка яких в економіці розподіляється однаково. Пріоритетним напрямком є створення сприятливих умов для розвитку рекреаційної спортивної і туристичної галузей, сфери послуг, малого та середнього бізнесу. Це підвищує соціально-економічний рівень краю. Та справжнім скарбом є його люди. Під час поїздки до с. Краснянка ми познайомилися з роботою Новокраснянської сільської ради, відвідали соціальне підприємство «Красняночка», ознайомилися з клубом «Ветеран» з Новокраснянська, побачили представників організації «Авангард» та неповторної «Роми Кремінщини». Як освітянки, для мене справжнім дарунком стали зустрічі з тамтешніми педагогами. Досвідом роботи над моделлю локального освітнього округу, робота по впровадженню якого триває і в Сокальському відділі освіти, поділилася  директор Красноріченської ЗОШІ-ІІІ ст„ що увійшла до списку ста найкращих шкіл України, депутат Луганської обласної ради Л. В. Чекмарьова. Наша делегація була захоплена юними поемами школярами, що займалися разом з нами в студії, а юні кремінчани щиро аплодували, коли під час розмови з ними голова нашої делегації О. Солодяк зачитав поезії Т. Шевченка. В с. Кудряшівка ми потрапили на збір дитячої Козацької республіки, що творчо працює в загальноосвітній школі. Щира дитяча пісня, запальний український танок створювали справжню ауру радості. Чудову естетичну насолоду ми відчули під час перебування в Кремінській музичній школі. Виставка робіт народних майстрів декоративно-вжиткового мистецтва, чудовий концерт та живе спілкування українською мовою - що може бути приємнішим?!


Кремінщина щедра на талановитих людей, це - художники брати Костяннікови, поети С. Бавика, І. Яковлев, Н. Дубовик. Ми зустрічалися з ними. Враження незабутні.


Побували ми і на промислових підприємствах - українсько-польському ТОВ «Віко Україна», яке випускає професійне торговельне обладнання для країн СНД, Польщі та України. У забезпеченні регіону молочною продукцією відіграє значну роль Кремінський міський молокозавод, на якому нашу делегацію запросили на дегустацію продукції. Широким попитом користується продукція пивоварного заводу - «Пінта-Пиво», «Дубовий гай», «Святкове». Ця продукція визнана на міжнародній арені. Свідчення цьому - численні відзнаки з міжнародних конкурсів.


Високих темпів розвитку набрало Кремінське лісомисливське господарство, яке нагороджено знаком громадського визнання якості і конкурентноспроможності продукції та послуг - «Вища проба».


Кремінна - курортний та оздоровчий центр. Серед лісу, який перемежовують чудові озера, розташовані санаторій «Озерний», дитячі оздоровчі центри «Мрія», «Зоря».


Кремінський край щедрий на природні багатства, унікальні історичні пам`ятки, є відкритим для співпраці. Тому кульмінацією стало підписання Договору про співпрацю між Сокальським та Кремінським районами, що відбулося 16 травня 2008 року.


Працюючи в одній команді, ми зможемо подолати штучне протиставлення в Україні на Схід і Захід. Треба раз і назавжди зрозуміти: Україна в нас одна!


Марія ПОЛІЩУК,


директор Сокальського БДЮТ,


депутат Сокальської міської ради.


27 травня 2008 р.^

Газета
"Голос з-над Бугу"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
10:51, 26 лютого 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567