** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::29.09.2006

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    29 вересень 2006 року

Пошук в новинах   

анонс :: центр

Дорадчий орган при ДПІ у Сокальському районі – Громадська рада – днями розпочав свою роботу. На першому засіданні, в якому взяли участь керівники бюджетоутворюючих підприємств району: ДП «Борокський спиртзаводу», ПП «Козацький курінь», підприємств «Скомекс» та Ніка, приватної агрофірми ім.Б.Хмельницького, приватний підприємець Гук, а також начальник ДПІ у Сокальському районі Надія Кулинич, її перший заступник Надія Гайдаш, присутні ознайомились із основними завданнями та правами ради, обрали голову та заступника Громадської ради. Отже, цей дорадчий орган очолив директор ПП «Козацький курінь» Петро Пилипчук, допомагатиме йому Марія Шамборовська – директор фірми «Ніка». Учасники засідання звернули увагу на проблемні питання здійснення підприємницької діяльності, що в свою чергу негативно впливають на наповнення бюджету. В підсумку Громадська рада при ДПІ у Сокальському районі вирішила до 15 жовтня визначитись з питаннями, які першочергово розглядатимуться на засіданнях ради, в подальшому члени ради надаватимуть пропозиції стосовно пріоритетних напрямків діяльності органу, і в другій декаді жовтня проведуть чергове засідання, на яке вже було вирішено запросити представників місцевої влади – міського голову Сокаля та голову Сокальської РДА. Про це радіо «Сокаль» повідомила начальник ДПІ в Сокальському районі Надія Кулинич.

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

анонс :: центр

28 вересня о 09.00 год. на цвинтарі у місті Сокалі (вул. Тартаківська) під час проведення земляних робіт було виявлено 81-мм міну часів ІІ світової війни. Про це повідомило управлінні з питань надзвичайних ситуацій Львівської ОДА. Місце виявлення боєприпасу було огороджене, виставлена охорона. Подано заявку командиру 1-го Аварійно-рятувального загону МНС України (м. Дрогобич) на вилучення та знешкодження боєприпасу. Це бойовий снаряд, який пролежав у землі понад 60 років і надалі ніс загрозу оточуючим будівлям і людям, що проходили повз місце виявлення знахідки. У п’ятницю 29 вересня, 0 14:55 міну було ліквідовано.

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

анонс :: центр

У п’ятницю в Сокалі відбулась сесія міської ради. На порядку денному цього засідання питання надання довзолу КП «Сокальтеплокомуненерго» на отримання кредиту. Ці кошти потрібні підприємству на проплату за використаний газ, аби в подальшому можна було розпочати опалювальний сезон. На проведення відповідної операції потрібна застава майна КП, дозвіл на що повинна дати міська рада. Після нетривалого обговорення проблеми депутати підтримали рішення дати дозвіл на отримання кредиту в сумі 150 тисяч гривень, які будуть використані на оплату за газ. Того ж дня зранку відбулося засідання виконкому міськради. На порядку денному розглядалося питання тарифів на комунальні послуги підприємств «Сокальводоканал» і «теплокомуненерго». Щодо останнього, то тут було більше питань ніж відповідей. На затвердження виконавчим комітетом було запропоновано тариф за 1 гікокалорію в розмірі 199 грн. 67 коп., за 1 кв.м житла для населення 5 грн. 41 коп., за гарячу воду на 1 мешканця в квартирі без лічильника оплата пропонується на рівні 30 грн. 64 коп., по лічильнику 9 грн. 60 коп. Хоча в тарифи, за словами керівника «Сокальжитлокомуненерго» Володимира Кіпеня, зараз закладені по мінімуму втрати, оплата за газ, воду і електроенергію, мінімальні кошти на запчастини, оплату праці тощо. Наразі це питання не було до кінця розглянуте. З огляду на це постає ще одна проблема: через брак коштів та занижені тарифні ставки по оплаті за послуги «Сокальтеплокомуненерго», підприємство не буде мати змоги провести закупівлю газу, що необхідна для опалення та підігрів води для населення. Отже, під загрозою може бути початок і продовження опалювального сезону, що має розпочатись 15 жовтня. За рекомендацією депутатів міської ради та в зв’язку із невизначеною ситуацією, що склалась на рівні держави щодо тарифів на комунальні послуги і енергоносії, зокрема на газ, виконком відклав питання підняття тарифів на послуги «Сокальтеплокомуненерго». Його засідання відбудеться наступного тижня. Тоді ж будуть розглянуті й інші робочі питання.

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

суспільство

Прес-реліз

учасники круглого столу
учасники круглого столу
27 вересня в приміщенні Сокальської районної державної адміністрації Благодійною організацією „Твоє право" був зорганізований круглий стіл „Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків як механізм захисту прав жильців". До участі у круглому столі були запрошені представники Сокальської міської ради, Сокальської райдержадміністрації, депутатський корпус, представники засобів масової інформації та громадяни міста.

учасники круглого  столу
учасники круглого столу
Юрист громадської приймальні „Твоє право" у м. Сокалі Ольга Приступа презентувала результати соціологічного дослідження, яке проводилось у липні - серпні серед громадян міста Сокаля. Загалом було опитано 100 осіб. Тільки 3% респондентів ствердили, що отримують житлово-комунальні послуги повністю, 63% вважають, що отримують не всі належні їм послуги, 28% ствердили, що взагалі не отримують ніяких послуг. Крім того, 65% респондентів висловили своє незадоволення якістю житлово-комунальних послуг, які вони отримують. Задоволені якістю отримуваних послуг всього 10% респондентів. Дані результати підтверджують катастрофічний стан із якістю житлово-комунальних послуг, які отримують громадяни міста.

Зрозуміло, що житлово-комунальний сектор потребує докорінної реформи. Про можливі шляхи виходу із теперішньої ситуації і йшлося в обговоренні учасниками круглого столу. Заступник голови Правління БО "Твоє право" Андрій Гнида повідомив, що „ще 29 листопада 2001 року було прийнято Закон України „Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку", який при належній його імплементації міг стати наріжним каменем у реформуванні житлово-комунальної сфери у країні. Але на сьогоднішній день процес утворення таких об'єднань та інших форм самоорганізації власників житла не набув відповідного масштабу." Зумовлено це декількома причинами: недосконалістю законодавства, протидією з боку монополістів - надавачів послуг, невисокою поінформованістю та й активністю самих громадян. Для зрушення ситуації з мертвої точки потрібно піднімати ініціативу самих громадян. Адже влада сама не в стані зробити „диво за один день", тобто повністю змінити попередню централізовану систему житлово-комунального господарства. Хоч це і обіцяли чи не всі суб'єкти виборчого процесу під час виборчих перегонів. Фахівці Благодійної організації „Твоє право" мають можливість надати методичну допомогу у створенні та веденні діяльності об'єднанням співвласників житла.

Круглий стіл відбувся в рамках виконання проекту „Правозахисна мережа „Захисти своє право", що є підтриманий Американською асоціацією юристів/Правова ініціатива у Центральній Європі та Євразії (АВА/СЕЕІЛ).

Прес служба Благодійної організації „Твоє право"

^

дописувач
-

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
09:25, 20 липня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567