освіта

Свято осінньої краси
10 вересня в фойє Сокальської школи №4 відбулась районна виставка - огляд «Квітковий вернісаж-2007». Школу заполонили яскраві барви осінніх квітів у композиціях, виконаних руками учнів - юннатів та гуртківців багатьох шкіл району.
Композиції з живих квітів, сухоцвіту, осінніх фруктів та овочів змагались у номінаціях: «Аранжування», «Флористика», «Кращий вирощений вазон». А в актовому залі, на сцені, діти демонстрували свою майстерність у виконанні авторського вірша та пісні про квіти. Також на конкурс були представлені цікаві світлини зелених куточків.
Переможці районного конкурсу взяли участь в обласній виставці, яка проходила 13 вересня на базі обласного еколого-натуралістичного центру (м. Львів, вул. І. Франка, 133). Ця виставка буде діяти протягом тижня і бажаючі можуть ознайомитись із кращими зразками поєднання фантазії та краси осінніх квітів.
Повернулись із конкурсу наші діти з багатим «врожаєм»:
• Ольга Руда - учениця 7 класу НВК «СЗШ-ліцей» м. Великі Мости перемогла в конкурсі на кращий авторський вірш про квіти, ліричний вірш «Мальви» слухали журі та учасники конкурсу, затамувавши подих.
Робота Романа Іванця - учня 11 класу СЗШ І-ІІІ ступенів с. Волиця одержала найвищу оцінку у номінації на кращу роботу в озелененні школи.
Також і місце зайняв проект озеленення позашкільного закладу, розроблений Василем Бобешко, гуртківцем Сокальського БУТ. Почесне II місце у номінації на краще виконання пісні про квіти зайняв дует учнів 6-Б класу СЗШ І-ІІІ ступенів №3 м. Сокаля Станіслава Андрусіва та Поліни Гелик. Пісні «Ромашка» (слова і музика Поліни Гелик), в розповідається про красу і цілющі властивості цієї квітки, довго аплодував зал.
• II місце у номінації на кращий вирощений вазон зайняла робота, вирощена у стилі бансай Христиною Божик - членом гуртка «Юні друзі природи» Великомостівського УТД.
• У номінації на кращу роботу з флористики компетентне журі відзначило роботу учениці 7 класу СЗШ І-ІІІ ступенів с. Поториця Анни Медвідь, яка називалась «Краса і осінь». Вона зайняла почесне III місце.
Щиро вітаємо цих дітей, вони справжня гордість нашого району! Велика подяка вчителям-наставникам, які зуміли вміло розвинути і спрямувати здібності учнів! Адже формувати духовний світ, естетичні смаки дітей в поєднанні з природою, є пріоритетним завданням сучасної екологічної освіти.
Олена БАТІГ, вчитель біології СЗШ І-ІІІ ст.
с. Поториця, керівник школи юних біологів Сокальської МАЙ.
28 вересня 2007р.
^
Газета
"Голос з-над Бугу"
суспільство

Одним - легка нажива, іншим - життєва трагедій
Згідно зі ст. 42 Конституції України кожний громадянин нашої держави має : право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом. Разом з тим Законом України від 7 лютого 1991 р. «Про підприємництво» передбачено деякі види підприємницької діяльності, якими можуть займатися лише державні, підприємства: виготовлення і реалізація зброї, вибухових речовин, наркотичних засобів чи психотропних речовин та ін. ; Стаття 4 цього Закону також дає перелік видів діяльності, якою можуть займатися юридичні особи лише за спеціальним дозволом (ліцензією), який видається Кабінетом Міністрів або уповноваженими ним органами, зокрема, виготовлення вина, пива, спирту, горілчаних, лікерних та коньячних напоїв.
Згідно з Законом України від 15 вересня 1995 р. «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби» виробники алкогольних напоїв зобов`язані маркувати їх марками акцизного збору, тобто ці товари визнаються підакцизними.
Однак, незважаючи на такий вид обмеження, наші громадяни дуже часто незаконно виготовляють та реалізовують алкогольні напої домашнього виробництва без відповідного дозволу та з недоброякісної сировини, що в результаті становить загрозу для життя та здоров`я людей або призводить до їх легкого отруєння.
Так, подружжя Ф., жителі м. Сокаля, ще в середині жовтня 2006 р. придбали у невстановленої особи ЗО л розбавленого спирту по 8 грн. за літр, який зберігали у своєму помешканні та збували по 10 грн. за літр.
Вироком Сокальського районного суду подружжя Ф. засуджене до покарання у вигляді штрафу за збут незаконно виготовлених алкогольних напоїв.
В даний час ще дві кримінальні справи такої ж категорії знаходяться в провадженні Сокальського районного суду. .Але й надалі сокальчани продовжують розбавляти етиловий спирт та продавати фальсифіковані алкогольні напої. Адже доволі часто доводиться бачити, як зранку, коли більшість сокальчан спішить на роботу або у господарських справах, деякі жителі Сокаля вже встигли «остограмитись». Адже «пункти», де дешево продають розбавлений спирт або самогонку, «працюють» вже з 8 години.
Про наслідки безмірного вживання алкоголю, думаю, розповідати не варто. Але треба задуматись над тим, чи варто вживати цей сумнівний водно-спиртовий напій взагалі. Адже якийсь день може стати останнім днем життя для будь-кого з п`яничок, що спокусився цим дешевим та доступним товаром.
Зоряна ОНИШКЕВИЧ, помічник прокурора району. 28 вересня 2007 р.
^
Газета
"Голос з-над Бугу"