** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::29.11.2006

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    29 листопад 2006 року

Пошук в новинах   

анонс

У неділю, 3 грудня, у диско-клубі "Вікторія" відбудется ІІ-й етап IV дорослого чемпіонату Сокальського району з гри "Що? Де? Коли?".

Початок реєстрації о 13:30, гра розпочнеться о 14:00.

Організатори турніру: Сокальська ліга інтелектуальної творчості, відділи у справах сім’ї та молоді, освіти Сокальської РДА.

Спонсори змагань: диско-клуб "Вікторія", фірма "Ніка" та піцерія "Фігаро".

Інформаційні партнери: ТРК "Сокаль", часописи "Храм серця" і "Голос з-над Бугу", Інтернет-видання "Сокаль і Сокальщина".

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

влада

У середу, 29 листопада, в Сокальській міській раді пройшла чергова нарада комунальних служб міста. Заступник мера Володимир Козакевич висловив своє незадоволення роботою “Сокальтеплокомуненерго”. Він повідомив, що до нього неоднаразово телефонували мешканці будинку №134 по вулиці Шептицького, щодо незадовільної подачі тепла в їх оселі, а деякі квартири досі не обігріваються. Отже, керівництву “теплокомуненерго” необхідно терміново вирішувати цю проблему.

Начальник МКП “Сокальводоканал” Ада Жовнірович наголосила, що 29 листопада вони починають роботи по заміну центрального водогону по вулиці Героїв УПА, тому будинки 46, 47,49, 50 протягом двох днів будуть без водопостачання. Окрім того вона повідомила, що мешканці будинків по вулиці Ярослава Мудрого звертаються до неї з проханням провести каналізацію по цій території. Міський голова Сокалья Петро Савчук погодився з цим і зауважив, що при формуванні бюджету на 2007 рік необхідно передбачити кошти для проведення каналізації по місту.

Директор МКП “Сокальтеплокомуненерго” Володимир Кіпень наголосив, що 1 грудня в Сокалі планується розпочати подачу гарячої води. Тому у середу та четверг будуть проводитись гідравлічні випробування мереж гарячого водопостачання. Отже в разі виникнення проблем, мешканці можуть телефонувати диспетчеру за номером 2-37-45.

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

економіка

Завершились перепетії навколо «Сокальського заводу будматеріалів», або як його назавають мешканці міста - "сокалської цегольні".

20 листопада у Львові відбулося судове засідання з питань санації підприємства. Про це під час наради в Сокальській РДА повідомила начальник юридичного відділу Надія Романчук. До розгляду були подані декілька планів економічного «оздоровлення» заводу. Як зазначила пані Романчук, суд прийняв рішення і затвердив план поданий ПП «Сузір’я».

В ньому передбачається відновлення роботи підприємства протягом року, погашення заборгованості по виплаті заробітної плати працівникам, кредиторської заборгованості, а також, в разі нормальної роботи заводу, навіть добудову будинку, квартири в якому частково мають бути надані працівникам цегольні, а решту передані місту.

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

суспільство

27 листопада для сокальської громади відбулася знакова подія. Саме в цей день урочисто підписали суспільний договір про співпрацю між Сокальською міською радою та неурядовими організаціями. Він розроблений у рамках проекту „Добробут кожної людини - запорука демократії». З цієї нагоди в сесійному залі Сокальської РДА зібралися представники райдержадміністрації, районної та міської рад та 18 громадських організацій, які функціонують в нашому місті. Деякі з них входять в коаліцію громадських організацій, яка і стала ініціатором укладення суспільного договору, який відрегулює відносини між міською радою та громадськими організаціями.

Представники громадських  організацій
Представники громадських організацій
Засідання вела менеджер проекту „Добробут кожної людини - запорука демократії», який проходить у рамках програми Демократизації України: програма малих проектів, Мар’яна Яремчук. Спершу вона розповіла про клопітку роботу, яка передувала створенню цього суспільного договору. Зокрема про утворення коаліції громади, що сформувалася із діючих та активних громадських організацій міста, які до того працювали порізно. Зупинилась на значенні цього документа для жителів міста. Адже договір, насамперед, дає можливість кожному громадянину брати участь у суспільному житті громади, бути активним та вільно висловлювати свої думки. Сокальська громада - одна з перших на Львівщині, яка укладає такий договір із місцевою владою та неурядовими організаціями. Такі договори підписано в Дрогобичі, Червонограді, Самборі. Тож на нього покладаються великі надії. Координатор Програми Демократизації України: програми малих проектів та представник Комітету виборців України Роман Кошовий констатував - сокальська громада, за якою він спостерігав упродовж трьох років, дуже змінилася, стала активнішою та демократичнішою.
О. Ярослав Кащук, Олег Солодяк, Леонід Козакевич, Мар`яна Яремчук, Роман Кошовий
О. Ярослав Кащук, Олег Солодяк, Леонід Козакевич, Мар`яна Яремчук, Роман Кошовий
Має певні починання, які заслуговують підтримки та уваги. Він висловив сподівання, що суспільний договір стане тим містком, який об’єднає місцеву владу та всі громадські організації в спільних проектах та справах в інтересах розвитку міста та громади. Своє бачення цього договору висловив й заступник міського голови Леонід Козакевич, Який сказав, що це, насамперед, допоможе наблизитися владі до пересічних громадян, відчути їх проблеми, а також сприятиме активізації усіх. Усе залежить від ініціативи громади, як сказав у виступі голова районної ради Олег Солодяк - вона може робити добрі діла. Сокальці повинні активно втручатися у громадські справи, їх ідеї будуть розглядатися і втілюватимуться у життя. Він пообіцяв, що влада буде відкритою та прозорою для громадських організацій. Про діяльність громадського руху, його вклад у економічний розвиток Сокальщини вів мову голова Сокальського фонду розвитку „Сокіл” Ігор Войтович. Кожне діло, яке починається з благословення господнього, мало добрі плоди, - сказав митрофорний протоієрей, настоятель церкви св. апостолів Петра і Павла, директор Благодійного фонду „Карітас-Сокаль” отець Ярослав Кащук, і попросив присутніх змовити „Отче наш”. Опісля журналіст ТРК „Сокаль” Олександр Новацький ознайомив усіх із положеннями суспільного договору, де передбачені основні напрямки розвитку співпраці між міською владою та неурядовими організаціями, що діють у нашому місті. Мета його - регулювання відносин між ними задля забезпечення інтересів і потреб усіх членів територіальної громади міста, підвищення їх добробуту, розвиток демократичного суспільства у громаді. взаємовідносини сторін у межах даного договору будуються на принципах рівноправності, суверенності, партнерства, поваги один до одного та невтручання в сферу їх діяльності. Відтак настала урочиста мить підписання суспільного договору між Сокальською міською радою та неурядовими організаціями. Міську раду представляв заступник голови Леонід Козакевич, а неурядові організації - голови Благодійного фонду „Карітас”- Сокаль, Благодійної Духовно-мистецької фундації А. Покотюка,
підписання суспільного договору Благодійною Духовно-мистецькою фундацією А. Покотюка
підписання суспільного договору Благодійною Духовно-мистецькою фундацією А. Покотюка
громадських організацій „Асоціація перевізників Сокальщини”, „Асоціація підприємців Сокальського району Львівської області”, Сокальська районна Асоціація інвалідів, „Перспектива”, Молодіжного клубу інтелектуальної творчості ініціативи „Мрія”, районного об’єднання Товариства „Просвіта”, Сокальської Агенції регіонального розвитку, Сокалької ліги інтелектуальної творчості, Сокальської міської організації „Українська молодь – Христові”, Сокальського міського осередку Союзу українок, Сокальської районної організації „Рада ветеранів війни та праці”, Сокальського районного товариства захисту дітей-інвалідів „Надія”, Сокальського фонду розвитку „Сокіл”, Станиці „Сокаль” Пласт - Національної Скаутської Організації України, Фонду суспільних ініціатив „Міст”, районної організації Товариства Червоного Хреста. Обидві сторони: міська рада (в особі заступника міського голови Леоніда Козакевича) та неурядові організації (отець Ярослав Кащук) обмінялися договорами та побажали один одному плідної співпраці.
Обмін Суспільними договорами
Обмін Суспільними договорами
Кожен з них підкреслювали, що це перший крок до демократизації нашого суспільства, і він зроблений для добра громади та розвитку нашого міста. Сподіваємось, що цей паросток демократії принесе згодом добрі плоди. І хочеться вірити, що зусилля стількох людей не пропадуть намарно. Цей документ не стане черговим папірцем, і не припаде порохом в архіві.

Любов Пузич

^

БФ Карітас -Сокаль
БФ Карітас -Сокаль

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
08:31, 15 липня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567