політика

Безжалісна критика на адресу Сокальського райавтодору пролунала під час засідання колегії РДА. Про стан обслуговування доріг району, згідно порядку денного, доповідав начальник вищезгаданого підприємства Ярослав Кулявець. За його словами, райавтодор пережив нелегкі часи, після того, як став філією Львівського облавтодору. Як результат – катастрофічний стан доріг у районі. До речі Сокальський район ІІІ-ій у Львівській області по кілометражу обслуговування доріг. Всього 473 км. А от фінансування не відповідало навіть мінімальним потребам.
У 2005 році райавтодору виділено коштів на суму 1 609, 2 тисяч грн. на ремонт доріг. Окрім цього 160 тисяч виділено з районного бюджету, і 50 тисяч скерував Радехівський цукровий завод. Здавалось би при наявності коштів, залишається тільки освоїти їх належним чином, проте дороги й надалі у незадовільному стані. Спочатку проведенню робіт заважали погані погодні умови – дощі й зливи, тепер, коли настали сприятливі дні, розпочались роботи по проведенню ямкових ремонтних робіт, підводить застаріла техніка. Проте роботи тривають, та нажаль їх якість, напевно, мало кого задовільняє. Заступник голови РДА Олексій Кінах, під час засідання колегії, вщент розкритикував якість відремонтованих доріг. Роботу бригад підприємства охарактеризував як незадовільну.
Відсутність вказівних знаків в районі – ще одне проблемне питання. Знову критика пролунала від Олексія Кінаха. В результаті колегія прийняла ряд рішень, серед яких: просити керівництво ДП Облавтодор вирішити питання щомісячного фінансування філії з виділенням обігових коштів для утримання та ремонту доріг, а також для обслуговування та ремонту автомашин і механізмів, що дасть можливість вирішити проблемну ситуацію доріг в районі, а також звернутись до них із клопотанням про виділення коштів для проведення полегшеного ремонту чорно-щебеневих доріг протяжністю 65-70 км.
Наступним питанням порядку денного було матеріально-технічне забезпечення районної кіновідеомережі та стан культурного обслуговування населення. По цьому питанню доповідав директор районної кіновідеомережі Михайло Саноцький. Він звернувся із проханням виділити з районного бюджету кошти на ремонт стін будівлі кінотеатру “Мир”. Нажаль у цьому йому відмовили, хоча всі погодились, що найбільш вмістиме приміщення в Сокалі треба зберегти. Проте коштів на таке районним бюджетом на 2005 рік передбачено не було, та й взяти їх немає звідки. Бюджет району не наповнюється належним чином.
І останнього, кого заслухали на колегії – голова Лучицької сільради пан Черечин. Він доповів про хід виконання рішення колегії від 27 вересня 2004 року, про роботу виконкому Лучицької сільської ради, щодо виконання ним делегованих повноважень органів виконавчої влади.
Голова сільради також звернув увагу, що в селі не працює проводове радіо, а питання по його відновленню відповідні служби не вирішують, хоча в селі у ньому є значна потреба. Також у селі незадіяно багато землі і немає бажаючих, які б хотіли на ній працювати. В Лучицях залишається ще ряд проблемних питань, які потребують вирішення.
служба інформації ТРК “Сокаль”
^
служба інформації
ТРК "Сокаль"
культура

29 травня Сокаль відзначив 628 річницю з дня заснування. Зранку в Сокальській школі №4 відбувся тенісний турнір на приз міського голови Сокаля. Ввечері – відбулись концерти за участі духового оркестру, художніх колективів району та вокально-інструментального ансамблю.
На відміну від попередніх років, особливої помпезності у святкуванні не було.
З певних обставин радіо “Сокаль” не взяло участі в організації свята, а його проведення місто самотужки профінансувало з бюджету. На жаль на це було передбачено не багато коштів. На площі Січових стрільців практично не було виїзної торгівлі, мешканців та гостей міста тішили пересувні атракціони. Апофеозом свята став феєрверк.
служба інформації ТРК “Сокаль”
^
служба інформації
ТРК "Сокаль"
суспільство

"Починали - веселились, а скінчили - зажурились." Тадей МАРКЕВИЧ, голова Сокальської РО партії “Батьківщина”, щодо реалізації програми TACIS Сокальською районною радою
Гадаю, сокальчани ще пам’ятають скільки галасу було навколо реалізації програми TACIS, в рамках якої комісія Європейського співтовариства виділила Сокальському району на покращення екологічної ситуації 135 тисяч 395 євро. Тут тобі і публікації в пресі, і сюжет на телебаченні, і фуршети, і посвячення приміщення екологічного центру. Все, як у Європі. Навіть вивіска на двох мовах з’явилася, щоби й іноземці пересвідчилися, що Сокаль крокує до Європи, адже там дуже шанують екологію.
І ось недавно вивіска невідомо куди зникла. Дехто й стривожився: чи бува “мисливці за металобрухтом” не поцупили? Та справа виявилася не такою детективною, хоча від цього не менш інтригуючою.
Почнемо з того, що на всілякі семінари, фуршети, круглі столи, інтернет і інші, на наш погляд, не обов’язкові заходи витрачено 45 тисяч євро, тобто, третину виділених коштів. Ну, та це таке. Не наші гроші, не ми, напевно, і задавали тон, як ними розпоряджатися. А чи було все таки щось потрачено на реальну справу, тобто на зміцнення матеріально-технічної бази для прибирання сміття, що для нас є першочерговою проблемою?
Справді, на 40 тисяч євро було замовлено 730 контейнерів для збору сміття, що дозволило би забезпечити цими контейнерами кожен населений пункт, аж до найменшого села. Але ми були б не ми, якби взяли та й отак, без пригод, все зробили, що обіцяли. Грошики, звичайно, потратили швиденько, перед Європою відзвітувались! А от контейнерів отримали тільки 530. Решту 200 (по 55 євро за штуку), судячи з усього, вже не одержимо.
Пояснюють це тим, що в період виконання замовлення подорожчав метал, з якого виготовляли контейнери. Так, ніби метал не можна було закупити своєчасно, та й гроші можна було перераховувати не всі зразу, а обмежитися на початку лише авансом.
Але ж так роблять в першу чергу думають прос справу, а не про те, як би швидше завершити оборудку. А те, що поспішали помітно, навіть з того, що до цієї акції не були залучені громадська організація “Зелений світ” та районна організація Партії зелених України. Цілком можливо, що організатори не хотіли ділитись коштами виділеними на оплату місцевого персоналу екологічного центру. До речі, на зарплату персоналу було виділено 11 160 євро. Не так мало, як для наших умов.
Не менш цікава історія з приміщенням, на якому гордо красувалась вивіска на двох мовах, а в публікаціях стверджувалось, що екологічний центр, який там розмістився, стане координуючим органом для всієї природоохоронної роботи в районі. Приміщення на майдані Січових стрільців, площею 65 кв.м було приватизоване дружиною районної ради Войтовича І.І. ще в 2002 році за ціною 8000 гривень. І це приміщення, яке знаходиться в самому центрі міста і обладнане всіма комунікаціями. Як кажуть в народі: купляй – кому не треба?
Таку низьку ціну і відсутність конкурсу пояснюють тим, що це приміщення мало цільове призначення під ветеринарну аптеку. На дворі вже 2005 рік, а ветеринарна аптека в ньому так і не відкрита, і є всі ознаки, що приміщення потихенько розпродується. Такі оборудки, цілком природними для підприємця, не можуть бути допустимі для високих посадовців, які своїм прикладом повинні виховувати громаду. Сподіваємось, що на найближчих виборах сокальчани по справедливості оцінять комерційні “подвиги” своїх керівників.
Ну, а яка ж доля європейського проекту в цілому, – може слушно запитати наш читач.
Виявляється, допомога ЄС була розрахована всього на один рік, щоб дати поштовх до подальшої роботи вже за рахунок власних ресурсів. Але, оскільки, наші посадовці піклуються в першу чергу про свої особисті інтереси, то з припиненням валютного фінансування – все і затихло. Розбагатіли ми на 530 контейнерів (якщо справді на 530) – і за це спасибі.
P.S. Свого часу, керівники району і міста вчинили ще одну дію відносно мешканців Сокальщини – вони знищили краєзнавчий музей. Так от, пропонуємо відкупити від дружини п. Войтовича вказане приміщення за попередньою ціною, якщо це ще можливо, і розмістити там районний відділ культури. А будинок, де тепер знаходиться відділ культури, відвести під краєзнавчий музей.
Це був би достойний вчинок зі сторони добродіїв Войтовича І.І. та Савчука П.М. і заодно акт покаяння перед сокальською громадою.
Добре було б, якби цим питанням також зацікавились новопризначені керівники Сокальської районної держадміністрації.
Тадей МАРКЕВИЧ, голова Сокальської РО партії “Батьківщина”
^
дописувач
-