** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::30.06.2009

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    30 червень 2009 року

Пошук в новинах   

економіка

Сокальська Агенція РР спільно із Староством повіту у м. Луково розпочинають реалізацію проекту: «Підвищення конкурентності Сокальського району через трансфер досвіду в сфері енергозбереження».

 В рамках даного проекту підприємці, фермери, керівники закладів освіти, культури, охорони здоров`я, матимуть можливість вивчити польський досвід енергозбереження та енерговідновлення.

03.07.09 заплановано підписання українсько-польської угоди про спільну реалізацію проекту.

Проект фінансовано за кошти Міністерства справ закордонних.

^

Ганна Костюк
Сокальська АРР

економіка

Криза не перешкода для розвитку.

У Сокалі працює Фонд підтримки підприємництва. Як створювався фонд, ідея виникнення
здобутки,  про все це ми спитали у директора Сокалської Агенції регіонального розвитку Ганни Костюк.

 Фонд був створений у 2007 році. Сама ідея створення Фонду виникла не на порожньому місці. Ми знаємо як важко підприємцям починати  свою справу. Потрібно пройти  реєстрацію, знайти виробничі чи торгівельні приміщення, подбати про працівників, закупити матеріал, чи товар для продажу. Наша Агенція багато із цих проблем може допомогти вирішити, а саме :  оформити документи на реєстрацію , вести облік , та звітність підприємця, при потребі знайти працівників із бази нашої Кадрової агенції. Але питання стартових коштів до недавнього часу було невирішувальним

Невже підприємці не можуть отримати кредит у банку?

Початковий капітал банки не кредитують, оскільки новостворені підприємці в основному не мають належного досвіду діяльності. А з настанням кризових явищ у економіці кредитування повністю зупинилось.  Тому нашою ідеєю було надання невеликих сум коштів для початку діяльності, або для її розвитку початкуючим підприємцям.

Ви реєстрували Фонд як фінансову установу.

Ні, адже не йдеться про кредитування. Ми надаємо фінансову поворотну допомогу. Тому задля уникнення додаткових витрат фонд існує у структурі агенції, як один із підрозділів.

 А яка процедура отримання допомоги?
Фонд оголошує конкурс на видачу фінансової допомоги. Претенденти можуть на постійній основі подавати пакет документів, щодо своєї діяльності, бізнес – план. Інвестиційна рада розглядає подання кожного претендента, виносить свій вердикт, проставляє умови надання допомоги. Після цього працівники фонду технічно оформляють видачу допомоги.

 А що таке інвестиційна рада, хто в неї входить?

 Для того, щоб зробити процедуру видачі допомоги відкритою, та уникнути помилок при оцінці претендента було задумано створити вищий орган управління коштами Фонду – Інвестиційну раду. У неї входять підприємці, які мають успішний досвід діяльності, представники громадських організацій, банків. Рішення інвестиційна рада приймає колегіально. Крім того бізнес-плани, які попадають на розгляд інвестиційної ради можуть зацікавити кого-небудь із її членів. І він може самостійно його профінансувати.

 А чи є переваги у різних груп підприємців при отриманні допомоги?

 Оскільки це соціальний проект, інвестиційна рада при перегляді заявок на допомогу розглядає у першу чергу потрібність такого підприємства, вигоди громади при його утворенні. Безумовна перевага надається підприємцям, які функціонують у сільських територіях.

 Звідки ви взяли таку структуру та спосіб надання допомоги?

Це наше ноу-хау. На даний час я думаю ми єдині в Україні, хто надає допомогу таким чином, не задіюючи при цьому банки чи державні структури, здорожуючи при цьому послугу для підприємців.Недавно у нас була делегація  представників  із США. Вони приїзджали до нас власне переймати досвід функціонування та способу роботи Фонду.

 Звідки ви поповнюєте кошти фонду.

Початок був покладений власними коштами Агенції, та коштами Проекту розвитку Львівщини. Пізніше своїми коштами долучилися члени інвестиційної ради, та підприємці які скористалися допомогою Фонду та розвинули свою справу. Я знову ж  наголошу, що сам проект Фонду є соціально направлений.. Адже допомога початківцю підприємцю дозволяє зменшити безробіття, збільшити надходження у бюджет, та інше.

 Розкажіть про результати діяльності Фонду.
На протязі 2008 р більше тридцяти підприємців отримали поворотну фінансову допомогу  Допомога надавалась на розвиток діяльності, розширення бізнесу підприємцям Сокальського району, на такі види діяльності:ремонт та переробка  одягу,  столярні роботи, будівництво ставка та розведення риби, видавнича діяльність, торгівельна діяльність, стоматологічні послуги, обслуговування та ремонт комп’ютерної та офісної техніки, побудова банного комплексу, виробництво сухарів, печива, тістечок тривалого терміну зберігання, надання транспортних послуг, діяльність у сфері спорту.

За допомогою отриманих коштів було створено 17  роб. місць.

  Плани діяльності Фонду на майбутнє: Зараз усі говорять про кризу. Однак сама страшна криза яка панує у головах. Разом можна подолати будь – яку важку ситуацію. Тому ми з оптимізмом дивимось у майбутнє. Фонд надалі працює та допомагає підприємцям. Ми запрошуємо небайдужих підприємців, які відбулись робити свої внески у Фонд. Допомагаючи іншим стати на ноги, ми тим самим розвиваємо наш регіон, створюємо  високо конкурентне середовище.

Вірно говорили у давнину " Дорогу осилить той хто йде!"

Записала кореспондент ТРК "Сокаль" - Анна Бродюк

^

Ганна Костюк
Сокальська АРР

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
08:20, 4 лютого 2023 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567