** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::31.05.2009

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    31 травень 2009 року

Пошук в новинах   

суспільство

 

Нагородження переможців конкурсу творів "Якби я був мером міста"


Переможець конкурсу Дмитрів Роман
Переможець конкурсу Дмитрів Роман
Всі ми знаємо, що чим міцніше коріння, тим міцніший стовбур дерева, чим міцніший стовбур тим соковитіші плоди. Плодами нашого дерева життя є наші діти. Кожна українська родина дбає про те, щоб їхня дитина пам’ятала і дбала про батьківський поріг і землю на якій народилась.

Кредитна спілка «Вигода» при підтримці відділу освіти Сокальської райдержадміністрації, редакції газети «Голос з-над Бугу», ТРК «Сокаль», інтернет-порталу «Сокаль і Сокальщина» з нагоди Дня міста серед школярів шкіл Сокальського округу зорганізувала конкурс творів «Якби я був мером міста», де діти мали змогу висловити  любов до рідного міста, своє бачення його майбутнього.

Ми вдячні дітям за те, що вони у такий напружений для них час – закінчення навчального року, взялися за перо і на папір щиро, грамотно, творчо, і навіть з гумором виклали своє бачення, яким мав би бути господар нашого міста та яким повинне бути місто.

Діти зовсім по дорослому підійшли до написання своїх робіт. Вони подивились на місто очима господаря і написали, що вони б хотіли щоб у місті були добрі дороги, щоб був гарно облаштований парк, щоб були дитячі і спортивні майданчики, щоб працював кінотеатр, щоб кожна вулиця Сокаля прибиралася, щоб менше дітей вешталися по вулицях, щоб батьки мали роботу,  щоб у міських барах не продавали спиртне і алкоголь неповнолітнім, щоб було куди викинути обгортки від морозива.

У їх юних голівках стільки задумів щодо того як зберегти міську казну, як боротися з пияцтвом і хабарництвом, як привабити інвесторів, як розвивати туризм.

Нам, дорослим, варто повчитися у наших дітей того, як вони люблять наш древній Сокаль. Їхні твори пронизані щирою любов`ю до рідного міста.

Отже, переходимо до нагородження.

.
.
Подяку і подарунки від редакції газети «Голос з-над Бугу» отримали учениця  3(7) кл. Сокальської гімназії Безпалько Наталія, учениця 4 (8) кл. Сокальської гімназії Крицька Валентина, учень школи № 5 Звір Марко.

Приз від Інтернет-порталу «Сокаль і Сокальщина» за розуміння значення ЗМІ у розвитку міста учениця 7 кл Сокальської гімназії Зеліско Наталя.
.
.
А тепер призери нашого конкурсу:

ІІІ місце посіли -  учень 8 кл школи № 3 Гайдаш Андрій, уч. 8 кл Поторицької школи Сосна Галина, уч.10 кл. школи № 5 Курило Юрій.

ІІ місце у учениці 10 кл. школи № 3 Гошовської Софії, учениці 11 кл санаторної школи-інтернат Харук Галини.

.
.
Переможцем конкурсу став учень 10 кл. Сокальської гімназії Дмитрів Роман.

Висловлюємо щиру подяку всім, хто взяв участь у конкурсі.

Сокальська гімназія:  Іванець Софія, Сумбаєв Ігор.

Школа № 3:  Шевчук Іванна, Казанцева Софія, Марфюк Глафіра, Хомяк Володимир.

Школа № 4: Вощенко Володимир, Братунь Тетяна, Ковальчук Ольга, Ткачик Наталія.

Школа № 5: Головчук Катерина, Саганська Людмила.

Санаторна школа-інтернат: Новацька Людмила, Новосад Ольга, Закала Оксана, Волосович Надія, Кобрин Оксана.

Жвирківська школа: Рябова Христина, Комарова Лідія, Павлусь Тетяна.

Забузька школа: Оленчук Володимир, Голінка Андрій

Поторицька школа: Кубас Андрій, Пуняк Оксана, Медвідь Анна, Рякубовчук Зоряна.

Всі учасники, які взяли участь у конкурсі нагороджені подяками, які передані у школи.

Бажаємо вам, щоб всі ви добре закінчили школи, вступили у вузи, і повернулися до рідного міста вводити у реальність все те, що ви понаписували у своїх роботах.

Висловлюємо щиру подяку всім, хто взяв участь у конкурсі. А також тим, хто підтримав проведення конкурсу, а зокрема, відділу освіти сокальської РДА - Любові Плюхін, редакції газети «Голос з-над Бугу» - пану Василю Сорочуку та Оксані Проць, радіокомпанії «Сокаль» - Наталці та Олександру Новацьким, інтернет-порталу «Сокаль і Сокальщина» і, звичайно, міській раді  - Петру Савчуку та Леоніду Козакевичу.

Вітаємо всіх вас із Днем міста і ми віримо, що із таким підростаючим поколінням  наше місто буде серед найкращих та найкрасивіших міст України.

 

^

Жанна Журавінська
кредитний інспектор КС "Вигода"

суспільство

З 19 по 29 травня 2009р в смт. Гриців на базі Фонду Стара Волинь проводилось комплексне навчання першої групи Корпусу Волонтерів з особистого розвитку та розвитку гомади в рамках реалізації проекту «Корпус Волонтерів для сільських громад» В числі перших 15 волонтерів Львівщину представляли Оксана Любунь з смт Вузлове Радехівського району і Богдан Шклянка з міста Сокаль. Тепер Сокальщина має першого волонтера-експерта з розвитку сільських громад, і є надія, що буде зацікавленість влади і громади для реалізації районної Програми розвитку громад, та покращення життя. Для того, щоб села ставали конкурентноздатними потрібні нові ідеї. Всяка діяльність, щоб бути ефективною і досягати поставленої мети, потребує чіткої виконавської дисципліни і координації.


 

Результатом від впровадження проекту і постійної роботи має стати сформований позитивний імідж сільської місцевості як території, де створені всі умови для життя і розвитку особистості. В Україні більшість сіл стають громадами, де присутні усі чотири компоненти сталого розвитку: тут живуть освічені, позитивні люди; в творчому процесі народжуються інновації; функціонує організація, спроможна ефективно координувати процес досягнення цілей; громада вміє залучати інвестиції,  відкриті постійні канали взаємовигідного обміну ресурсами між партнерами.


У світі існує успішний досвід організації руху добровольців для допомоги депресивним і слабо розвиненим територіям. В Радянському Союзі було організовано 50 000 осіб, які поїхали допомагати селам і малим містам. Настав час відмовитися від практики безсистемних подачок і “закопування” грошей в соціальну сферу села. Такі методи допомоги тільки руйнують довіру селян до різного роду програм та “прожектів”. Для української еліти настав час перейти від фальшивих гасел про відродження села, що звучать із високих трибун, комфортабельних кабінетів і дорогих автомобілів, до активних дій, - долучитися до організації Корпусу Волонтерів.


Корпус Волонтерів не має аналогів в Україні, він поєднує в собі досягнення різних напрямків: науки і практики, соціальних і економічних програм, інноваційних ідей і сталості традицій сільської громади, тому доведеться докласти багато зусиль, щоб узгодити усі питання його життєдіяльності: законодавство, соціальне забезпечення, фінансове та матеріально-технічне забезпечення. Успішна робота Корпусу Волонтерів для сільських громад  сприятиме взаєморозумінню між людьми як всередині громади, так і налагодженню взаєморозвиваючих стосунків між громадами.


Основною загрозою програми може стати слабка підтримка державних органів влади та обмеженість людських та фінансових ресурсів. Присутність Волонтера в одній громаді дає можливість сусіднім селам також підключатися до проектної діяльності і таким чином спрацьовує регіональний компонент.Богдан Шклянка, депутат Сокальської районної ради (комісія з АПК та розвитку села) волонтер Корпусу Волонтерів для сільських громад у Сокальському районі   тел. 80983329111, 80662551900.


Наталя Гнатюк, Віце-президент Хмельницької обласної ГО Фонд Сталого Розвитку «Стара Волинь»^

дописувач
-

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
17:20, 4 лютого 2023 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567