** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина :: Сокальчани подорожують

Сокальчани подорожують

Подорож до м.Фатіма

Орест Антошків

З Мадриду до Фатіми якихось 6 годин автомобілем по трасі. Тому, скориставшись Великодневою відпусткою, ми вирішили відвідати м.Фатіма що в Португалії. Місто воно як і всі міста, може навіть схоже на Сокаль. Річ лиш у тім, що тут з'явилась Божа Матір. Та цілком серйозно, не так як у нас в Сокалі 18 років тому, на вікнах гуртожитку.

Було це 1917 року, 13 травня. Троє пастушків: Луція де Хесус (10 років), її двоюрідній брат Франціско (9 років) та сестра Хацінта Марто (7 років) перед обідом, після молитви, будуючи тимчасове притулище побачили раптом яскраве світло. Подумавши, що це блискавка, діти вирішили піти, та спустившись нижче вони побачили блискавку, а після неї Панну, яскравішу за Сонце, з рук якої виднівся білий молитовник.

З того часу місто сильно змінилось. Люди побудували великий сантуарій, поставили каплички та монументи на місцях фатімівського чуда. Місто відвідали мільйони людей, про з'явлення написано багато книг. Щодня сюди приходять сотні людей аби помолитися Божій Матері. Люди ставлять різні свічки, воскові фігури (імітація людських органів) в капличці молячись до Божої Матері за свої проблеми, здоров'я та все інше. Інші навколішки проходять шлях через площу до каплички, молячись.

ФАТІМА - взагалі місто молитов, надій та чудес. Та й місцевість навколо міста непроста. Так, наприклад, за 15 км. знаходяться печери "Міра де Айре" найдовші та найглибші у цілій Португалії. А 10 км. у іншому напрямку – кам'яний кар'єр, у якому були знайдені закам'янілі сліди динозаврів. Місця, котрі варто відвідати їдучи до Фатми (що ми і зробили).

Поїздкою були задоволені усі. По дорозі зупинялись в деяких португальських та іспанських селах, дивлячись на будови, людей, куштувавши їх кулінарні страви. Іспано-португальська границя в місці пересічення була всіяна пробковими деревами, важливим продуктом в виноробстві двох країн.

Орест Антошків
свічки
свічки
навколішки
навколішки
дорога покути
дорога покути
сталактити
сталактити
сталактити
сталактити
сліди динозавра
сліди динозавра
сантуарій
сантуарій
листівка
листівка
майбутній корок до вина
майбутній корок до вина
пробкові дерева
пробкові дерева
зустріч з історією
зустріч з історією
воскові фігури та свічки
воскові фігури та свічки
три пастушки
три пастушки

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
19:02, 21 травня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567