** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина :: Сокальчани подорожують

Сокальчани подорожують

«Краків і Прага—столиці королів»

Ольга Пенюк

Немає мабудь людини на світі, яка не любить мандрувати. І я не виняток.
Люблю подорожі новими містами і країнами, нові враження, знайомства з новими цікавими людьми і красотами нових міст.

Цього року восени я мандрувала туром «Краків і Прага—столиці королів».
Першою нашою зупинкою в Польщі став м.Краків.
Це чудове стародавнє місто з багатою історією. Сьогодні Краків є одним з найпопулярніших місць на світі. У 2006 році, Краків був у "п'ятірці" найбільш популярних міст Європи. В червні 2007 року, Краків відзначав 750 річницю статусу міста і залишається надалі носієм польської символіки. Це єдине місто в Польщі, яке має право вживати в гербі емблему Польської Держави. Така можливість, згідно геральдичної символіки, надається тільки столичним містам.

Не може ни дивувати своєю красою Королівський замок, башня Барбакан, Флоріанські ворота і вулиця Флоріанська з цікавими кам’яними домами, площа Ринок , базилика св. Марії, та костел св. Войцеха. Але час не стоїть на місці і ми рушаємо далі.

А тим нас чекала вже Чехія. Першою зупинкою в цій країні стало стародавнє містечко Кутня Гора , яке за своїми історичними і культурними цінностями називають другою Прагою.
В місті ми побачили Влашський двір, де в давнину чеканили гроші, храм св.Якова та чудовий зразок готичного мистецтва храм св.Варвари.

Потім на нас чекала довгоочікувана красуня Прага.
Це одне з самих популярних міст в Європі, яке кожен рік відвідує понад 3000000 туристів. Про це славетне і дивовижне місто можна говорити багато, але краще один раз його побачити.

Ми протягом 2 днів мандрували цими чудовими старовинними вуличками, подивилися на велику кількість прекрасних пам’яток архітектури , яких в Празі велика кількість. Ми побували в Празькому Граді, побачили Страговський монастир, Скарбницю Лоретта, Собор Св. Вітта, Президентський палац, Золоту вуличку. Оглянули Нове і Старе місто , міську ратушу зі знаменитими курантами, де кожну годину збираються люди зі всього світу , щоби полюбуватися на цю красу. Ще цікавими для нас туристів були Тинський храм, Старопомістна і Вацлавська площа та багато іншого.
Не можна бути в Празі і не побувати на знаменитому Карловому мості і місці , для загадування бажань .А яка чудова картина предстала перед нашими очима вночі, коли ми пропливали на кораблику по річці Влтаві. Місто сяяло вогнями., це справді важко забути.

Але Чехія ще славиться своїм знаменитим пивом , тому ми відвідали і побували на самому знаменитому пивзаводі в м.Крушовіце, який експортує пиво 6 найменувань в 30 країн світу.
Перший документ, який розповідає про цей завод, датовно 1581 роком. А з1583 року імператор і король Рудольф II купив завод за чешськи крони у його власника Іржи Бірка Завод успішно розвивався. Рудольф II сам турбувався про його процвітання. В 1991 р. він бул приватизован і став незалежним підпримством. Завод постачає 6 процентів чеського пива на світовий ринок, і є самим сучасним підпримством в країні. Всі туристи , які бувають на заводі обовязко відвідують дегустаційний зал .Там ми дегустували різні сорти світлого і темного справжнього чеського пива.
А далі нас чекав відомий на весь світ курорт Карлови Вари.

Місто, яке знаходиться серед гір дуже гарнеі барвисте в осени. Воно нас зустрічало яскравими квітами, сонячною погодою. Всі схили гір були вкриті різнокольоровими деревами .Серед міста тече річка Тепла, а навколо неї , як гриби знаходиться велика кількість готелів і пансіонатів. На вуличках міста море туристів, які мандрують до лікувальних істочників , яких є 15.В середині будинку яке називається Колонна знаходиться самий горячий термальний істочник , де температура води +74 градуси. Всі істочники знаходиться не в одному місці , вони розташовані по набережній, куди повільно мандрують відпчиваючі , які поволі повивають мінеральну водичку і одночасно прогулюються від одного істочника до другого. Ще в місті знаходиться відкритий термальний басейн, який працює круглорічно. Влітку в місто приїжджають кінозірки з цілого світу , бо в червні тут відбувається кінофестиваль.

Карлови Вари завдяки чудовому клімату і прекрасній місцевості приваблюють туристів круглий рік.
На жаль наш тур підходив до кінця. В останній день ми прощалися з Прагою, довго бродили цими старовинними вуличками і думали про те , що скоро нас чекає рідна Україна.

Ольга Пенюк

м.Кутня Гора-на вулиці міста
м.Кутня Гора-на вулиці міста
м.Кутня Гора-колишній монетний двір
м.Кутня Гора-колишній монетний двір
м.Кутня Гора-храм св.Варвари
м.Кутня Гора-храм св.Варвари
м.Прага, панорама собору св.Вітта
м.Прага, панорама собору св.Вітта
м.Прага, панорама скрбниці Лоретка
м.Прага, панорама скрбниці Лоретка
м.Прага, вхід в Празький  град
м.Прага, вхід в Празький град
м.Крушовіце, пивний завод
м.Крушовіце, пивний завод
м.Крушовіце, пивний завод, на дегустації
м.Крушовіце, пивний завод, на дегустації
м.Крушовіце, пивний завод, в дегустаційному залі
м.Крушовіце, пивний завод, в дегустаційному залі
м.Карлови Вари, набережна р.Тепла
м.Карлови Вари, набережна р.Тепла
м.Карлови Вари, на вуличках міста
м.Карлови Вари, на вуличках міста
м.Карлови Вари, Колонна, горячий гейзер
м.Карлови Вари, Колонна, горячий гейзер
м.Прага, музей зброї
м.Прага, музей зброї
м.Прага,  у славетногоо на весь світ годинника
м.Прага, у славетногоо на весь світ годинника
м.Прага,  у Карлова моста
м.Прага, у Карлова моста

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
20:57, 21 травня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567