** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 15 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина :: газета "Сокальщина" :: січень 2006

 
Січень 2006 №1(74)
 
Ганна ПАРАЦІЙ

ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ


Місяць січень по-особливому багатий на свята, як релігійно-духовні, так і державні. Тільки що відгомоніли різдвяні дзвіночки, як 22 січня Сокаль уже урочисто святкував День Соборності України. Незважаючи на тріскучі морози, що добряче пощипували обличчя, люди масово прямували до Народного дому.

Сцена по-святковому прикрашена вишиваним рушником і плакатом, на якому тризуб і прапор, обрамлені китицею червоної калини.

Вступне слово мала завідувачка відділом культури Л. Фарин. Вона нагадала присутнім про січневі події у Києві в січні 1919 року.

Змістовну доповідь про ці події виголосив голова райдержадміністрації Олег Солодяк. Він, зокрема, наголосив, що ідея соборності України народилась не вчора і не сьогодні, вона - вічна. Далі грунтовно розповів про січневі події в Києві, про злуку УНР і ЗУНР як про найрадіснішу подію в історії України, докладно виклав історичні події в Галичині, зокрема на Сокальщині. Присутні дізнались, що ініціатором подій 1919 року на Сокальщині були жителі с. Тудорковичі, вони реалізували багатолюдне віче.

Нова хвиля боротьби за єднання прокотилась Україною у 1990 році. Всі пам"ятають "живий ланцюг" від Львова до Києва, у якому брали участь багато наших земляків. Він символізував: "Схід і Захід - разом". Наприкінці п. Солодяк привітав усіх сокальчан зі святом.

 Святковий концерт розпочала хорова капела Народного Дому м. Сокаля під керівництвом Лесі Капелусь. Ядро цього колективу складають учителі школи мистецтв ім. В. Матюка і працівники НД. Було дуже приємно, що першою зазвучала пісня "Яка краса", створена нашими сокальчанами - поетом В. Сірком і композитором Є. Заставним.

Як відлуння різдвяних свят, хор ще виконав пісні "На святий вечір" (обр. Гнатишина) і "Спас народився" (муз. о. В. Матюка).

Оригінальним був виступ гурту "Княжичі" (викл. муз. школи) з м. Белза (кер. Л. Плахтина). Із запаленими свічками, усі в чорному, при погашеному світлі вони виконали пісню "Пречиста Діва". А родина Партиків, батько й син, чудово заспівали пісню "Гей, ви, хлопці-запорожці".

Ярослав Партика з Любов"ю Плахтиною виконали пісню "Моя Україно".

 Сподобався виступ троїстих музик НД с. Ільковичі під кер. Я. Кортка (гітара, баян, бубонці, губна гармошка і сопілка), які перенесли глядачів у романтичні 20-і роки Січових стрільців, виконавши ліричну пісню "Як з Бережан у Кадри".

Гарно вписався у концерт і дует акордеоністів В. Піскляка і Р. Козярського, дует братів Андрія і Богдана Гудків з с. Завишень, які заколядували "Дзвонить дзвінок", сольний виступ М. Ніверської з НД с. Поториці, що заспівала сучасну пісню "Україна".

 З успіхом виступили і вихованці О. Шевчук Сокальського НД. Вокальний ансамбль під її керівництвом виконав пісню на слова львівського поета І. Калинця "Зоряна криниця". Дуже радує, що, поряд із знаними колективами, народжуються нові.

Завершували свято ансамбль "Любисток" і інструментальний ансамбль (кер. П. Криштоф). Вони разом виконали пісню "Україна", оркестр заграв марш "Січова слава" і національний гімн "Ще не вмерла Україна".

Прихопивши новини преси, задоволені сокальчани розходились по домівках. Попереду - ще одна дата. 29 січня - день пам"яті Героїв Крут. У храмі св. Петра і Павла відбудеться панахида, а в Народному домі - концерт.


 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
01:25, 23 серпня 2019 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464