** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 15 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина :: газета "Сокальщина" :: січень 2006

 
Січень 2006 №1(74)
 
Марія Петрощук-Кушпета,
політв"язень, член НРУ.

ЛОЖКА ДЬОГТЮ В БОЧЦІ МЕДУ


Замовкли різдвяні дзвіночки, вгамувалася дітвора, яка радісними, мелодійними колядками звеселяла наші серця. У кожного з нас залишилися спогади від Різдвяних свят.

Ансамбль союзянок "Берегиня" і діти, які гостювали влітку на Луганщині і Донеччині, з нетерпінням очікували приїзду наших друзів, учнів зі Сходу. Сокальчани готували до зустрічі різдвяну виставу для гостей, щоб в їх пам"яті надовго залишилося перебування на Сокальщині.

Та, на жаль, не так сталося, як гадалося. Завжди хтось знайдеться, хто кине ложку дьогтю в бочку меду. Якщо працівники відділу культури допомагали нам готувати виставу про народження Ісуса, то завідуючий відділом освіти Роман Монастирський все зробив, щоб зіпсувати дітям святковий настрій. Він не дав автобуса, щоб підвезти донецьких дітей на виставу до Сокальського Народного дому.

Коли на другий день різдвяних свят я попросила Р. Монастирського виділити автобус, він сказав: "То неможливо, вони їдуть до Белза".

А як то було насправді. Коли в Сокальському Народному домі йшла різдвяна вистава, діти зі Старобільщини протягом трьох годин, з 10 год. 30 хв. до 13 год. 30 хв., мерзли на автобусних зупинках в Зубкові, Волиці і Комареві, очікуючи на автобус. Гості були шоковані. Керівник групи Ольга Мірошниченко так переживала, аж захворіла. Голова осередку Руху сіл Волиці і Комарева подзвонила Р. Монастирському, чому нема автобуса, й почула грубу відповідь: "Я тут розпоряджаюся!"

Ось так, коротко відрубав їй чиновник від освіти. А я подумала, чому деякі чиновники не бажають співпрацювати з громадськими організаціями. Варто б тим чинушам повчитися людяності і доброти у наших селян та в керівників зі Старобільщини. Згадую перебування наших дітей на Донеччині і не знаходжу жодного порівняння.

Неприємну ситуацію, в яку попали наші гості, виправив народний депутат Ярослав Кендзьор. Він тепло зустрів учнів зі Сходу у Львові, прийняв їх в офісі Львівської організації НРУ, організував екскурсію по Львову. Діти були захоплені і отримали найяскравіші враження від спілкування з Я. Кендзьором.

Після повернення додому Ольга Мірошниченко зателефонувала мені й просила подякувати Я. Кендзьору за його плідну працю в налагодженні зв'язків між Заходом і Сходом України.

 

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
06:23, 26 серпня 2019 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464