** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина :: газета "Сокальщина" :: Січень 2005

 

Січень 2006 №2 (75)

У номері:
 

Колонка редактора

СТАРТ ВИБОРЧОЇ КАМПАНІЇ

В лютому на Сокальщині офіційно стартувала виборча кампанія 2006 року. Завершено формування територіальних і дільничих виборчих комісій, партії і блоки на конференціях затвердили виборчі списки кандидатів в депутати до районної, міських і сільських рад, кандидатів на посади голів міських і сільських рад. Територіально-виборчі комісії провели реєстрацію кандидатів. Учасники виборчих перегонів розпочали виборчу агітацію.

У виборах до Сокальської районної ради візьмуть участь 23 політичні партії і блоки. На 74 депутатські місця Сокальська районна територіальна виборча комісія зареєструвала 274 кандидати в депутати районної ради. Найбільше кандидатів в депутати до Сокальської районної ради висунули Виборчий блок “Наша Україна”(68), ВБ Юлії Тимошенко (65), Народний блок Литвина (15), Партія “Відродження” (8), ВБ “Не так!” (3), Компартії України (3), Український народний блок Костенка-Плюща (11), Партія екологічного порятунку “ЕКО+25%” (5), ВО “Свобода” (10), РО Громадянська партія “Пора” (15), ВБ “Влада народу” (1), Партія “Вперед, Україно!” (5), Українська консервативна партія (4), Народний Рух України за єдність (6), Партія промисловців і підприємців (10), Селянська партія України (2), Партія “Реформи і порядок” (8), “Соціалістична партія України” (3), Партія Зелених України (5), Українська Національна Асамблея (5).

По кілька кандидатів висунули партії і блоки партій на посади міських голів Сокаля, Белза, Великих Мостів, Угнова і кандидатів в депутати міських рад.

Після Помаранчевої революції політизувалися села Сокальщини. Зараз на посади сільських голів від партій претендують від 3 до 9 кандидатів, стільки ж висувають партійні осередки кандидатів в депутати сільських, селищної рад району, окрім самовисуванців.

Інколи доходить до абсурду. Партійні організації з трьох-п”яти членів, про які, свого часу, екс-Президент Л. Кучма сказав, що вони складаються з чоловіка, жінки і собаки, висувають до органів місцевого самоврядування по 10-15 кандидатів, переважно людей випадкових. На запитання, чому вони йдуть в депутати, найчастіше від таких кандидатів можна почути відповідь: “Бо мені треба”. Такі “кандидати” переслідують свої особисті інтереси, а не йдуть у ради, щоб служити громаді.

Як не дивно, але боротьба за депутатські мандати на виборах до Верховної Ради і органів місцевого самоврядування в Сокальському районі розгоряється не між національно-демократичними і опозиційними партіями та блоками, а між партіями і блоками, які на президентських виборах входили в коаліцію “Сила народу”.

Головними гравцями на політичному полі Сокальщини виступають Блок політичних партій “Наша Україна” (НРУ, КУНу, НСНУ, ХДС) і Блок Юлії Тимошенко.

Інші учасники помаранчевої коаліції, Блок “Пора”-ПРП і Український народний блок Костенка-Плюща, зробили ставку на авторитет своїх лідерів - В. Кличка і Ю. Костенка, за даними соціологічних досліджень не набирають 3% голосів виборців для проходження в органи державної влади.

Незначна частина виборців району може традиційно проголосувати за опозиційні партії - КПУ, СДПУ(о), Блок Литвина.

Переважна ж більшість виборців Сокальщини, які в 2004 році голосували за В. Ющенка, підтримують команду Президента і мають намір голосувати за Блок “Наша Україна”.


 
Лист до Марії Король
Оля Мірошниченко

На Заході я відчув себе українцем

18.01.06.

Добрий день,

шановна Маріє Петрівно!

Дуже вдячна Вам за ласку, за любов, за гостинність. Кожного дня згадуємо Вас з п. Оленою. Захоплюємось Вашою силою духу, любов"ю до України.

Хотілося б бути схожими на Вас.

Ще раз повторюю, як добре, що ми познайомились, що Ви відкрили красу Вашого краю.

Діти задоволені поїздкою. Їх батьки телефонують, висловлюють подяку. Коли ми їхали до Вас, дехто з дітей запитував:

"А нам можно говорить по-русски? Нас не будут бить?"

І коли я на власні очі бачила і чула, як вони почали розмовляти українською мовою, як вони намагались говорити без помилок і що це їм подобалось, моє серце переповнювалось радістю.

Низький уклін Вам за те, що Ви зігріваєте нас своїм теплом, що відкриваєте дітям красу мови, пісні, звичаїв.

Всі діти зачаровані Вашим краєм. На вулицях Старобільська мене зупиняють дорослі і просять повезти в Західну Україну їх дітей. Я дуже цьому радію. Мене це дуже тішить. Тішить інтерес до західних областей, взагалі до України. Адже Україна - це не тільки шахти, наш будинок, наші сусіди чи друзі, але й Львівщина, Чернігівщина, Карпати - це теж наш дім, наша Батьківщина. Діти почували себе у Вас дуже комфортно. Навіть додому не хотілося повертатись так скоро. Тішить мене і те, що мої діти запросили Ваших до нас в гості влітку, що мріють про нові зустрічі.

Намагаюсь підрахувати: десь 170 чоловік я привозила в Західну Україну: в Косів, Криворівню, Яремчу на Сокальщину. Жодна людина не лишилась байдужою. Західна Україна для них - це свято. І кожен мріє ще раз повернутись туди, де так гарно було його душі.

Кілька днів тому ходила до своїх друзів. Співала їм колядку "Нова радість стала". Слухали мене з захопленням, просили проспівати ще, дехто плакав. У нас, на жаль, не співають колядок. П"ють забагато горілки на свята. А церква закликає розділити Україну на дві частини: "Украину русскую" и "Украину украинскую". Прочитавши статтю в церковній газеті "Голос православия", я настільки обурилась, що звернулась до заступника головного прокурора Луганської обл., який приїздив до нас. Обіцяв зайнятись цим.

Дуже боляче чути антинародні, антиукраїнські заклики, але я вірю, що Україна вистоїть і народ переможе.

П. Олена заспівала мені пісню: "Родина, родина - це вся Україна, з глибоким корінням, високим гіллям". Як добре, що наші діти відчули силу цього коріння. Я весь час спостерігала за їх очима, обличчями. Вони змінювались. Їх очі сяяли, обличчя світлішали.

Діти побачили справжнє свято. Їм подобалось готувати страви, допомагати господарям, вони записували рецепти, обмінювались адресами.

В Белзі ми випадково зустріли хлопчика Юліана (я в цьому побачила допомогу Господа), який став нашим гідом. Він дуже багато і гарно розповідав нам про своє місто. Красивий, розумний, він зачарував нас. А у Львові ми зустрілись з п. Ярославом Кендзьором. Яка це чудова людина! Він був нашим гідом, пригощав нас, гуляв з нами, співав, розмовляв, давав автографи.

В поїзді, по дорозі додому, я провела анкету. Ось що мені написали діти про п. Ярослава.

- "Добрий. Розумний. Інтелігентний. Лагідний. Привітний. Патріот. Хотіла б, щоб він був моїм родичем". Аля Ч.

- "Він дійсно народний депутат. Добре відноситься до людей. Має світлу і відкриту душу". Світлана К.

- "На жаль, наші депутати (луганські) не вийдуть до людей, не приділять стільки уваги. Вразило, що запросив до себе, нагодував. Стільки знає і дуже добре розповідає про своє місто. Були б такі при владі всі, давно б жив наш народ краще. Тут, на Заході, відчув, що я дійсно українець. І цим пишаюсь". Олександр М.

- Під час Помаранчевої революції я в класі була одна за Ющенка. Мене гнали з класу, зі мною не розмовляли. На Сході почувала себе самотньо. На Львівській землі мені було гарно і дуже комфортно серед моїх однодумців". Ганна Ч.

Приємно читати такі рядки. Хай крихітку, але я щось роблю корисне. Не все мені вдається. Трапляються помилки, на жаль. Але, незважаючи на це, я почуваю себе щасливою. Цим і живу.

Вам уклін від п. Олени та п. Людмили і п. Сергія. Передайте наші вітання Ользі Богданівні, Ганні Петрівні, п. водію, Ользі Петрівні, Марії Михайлівні Вороні, Олегу Антоновичу Іванчині, п. Броні і всім, всім.

Любимо Вас. Вдячні Вам. Цілую.


 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
02:38, 18 травня 2022 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464