** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:



Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина :: газета "Сокальщина"

 

березень 2005 №3(65)

Богдан Нечай

“Розумію, яка велика відповідальність покладена на мене”


11 березня 2005 року у переповненій сесійній залі Сокальської районної ради відбулося представлення нового голови Сокальської райдержадміністрації. Голова Львівської облдержадміністрації, народний депутат, обраний до Верховної Ради від Сокальщини, Петро Олійник зачитав Указ Президента України, підписаний 7 березня 2005 року про призначення Солодяка Олега Мироновича головою Сокальської районної державної адміністрації.

Петро Олійник розповів про злочинну діяльність кучмівської влади на Львівщині, коли унікальні заводи Львова після доведення до банкрутства продавалися за копійки, про тотальне знищення і розкрадання матеріально-технічної бази сільського господарства, про безмірну корупцію і хабарництво у підрозділах ОДА, податковій інспекції, коли все продавалося і купувалося - посади, нагороди...

“Сьогодні нам все треба змінювати - необхідно перейти від галузевого управління до функціонального, провести великі кадрові зміни. “Людям, які скоїли злочини або займалися фальсифікаціями на виборах, раджу написати заяви і піти з керівних посад. Нова влада повинна повернути довіру людей до влади,” - сказав П. Олійник.

Голова облдержадміністрації наголосив, що кожний голова райдержадміністрації має розробити короткотермінову (на 6 місяців) і довготермінову (на 5 років) програму розвитку економіки району, вирішення соціальних проблем, залучення інвестицій і підтримки малого і середнього бізнесу.

У своєму виступі новопризначений голова Сокальської райдержадміністрації Олег Солодяк сказав: ”Розумію, яка велика відповідальність покладена на мене і мою команду, адже Сокальський район - один з найбільших аграрно-промислових районів області. В усіх сферах нашого життя має запанувати висока мораль, і кожен керівник й громадянин мусить дотримуватися норм Конституції і законів України. Такі ганебні явища, як корупція і хабарництво, повинні зникнути з нашого життя”.

О. Солодяк запевнив, що на посаді голови РДА буде керуватися програмою Президента В. Ющенка і Уряду. Найперше - це тісна співпраця з людьми на благо людей, щоб люди це реально відчули на собі.

В сільському господарстві слід відновити чесні відносини між власниками земельних паїв і орендарями, підтримати фермерів, відродити славу Сокальщини як житниці Львівської області.

Необхідно створити умови для залучення інвестицій в переробну і будівельну галузі промисловості району, відновити роботу ВАТ “Залізобетон”, максимально підтримати малий і середній бізнес. Керівництву підприємств треба забути про виплату зарплат в конвертах. Податки мають платити всі. Головне завдання - це збільшення робочих місць і наповнення бюджету району для виплати пенсій, росту зарплат і виплати допомоги матерям і малозабезпеченим сім’ям.

Освіта, культура, охорона здоров’я не повинні фінансуватися за залишковим принципом. Хабарникам не буде місця в цих галузях.

Будуть розроблені програми для подальшої газифікації населених пунктів Белзької зони, впорядкування доріг, будівництва міжнародних митних переходів в селах Угнів і Варяж.

Найближчим часом маємо зберегти і реставрувати архітектурні і історичні пам’ятки Сокальщини, спорудити надгробні пам’ятники стрільцям УГА в Сокалі і Белзі, гідно відзначити 1000-ліття заснування княжого міста Белза.

Вся робота нової влади буде прозорою. Новопризначений голова обіцяв “звітувати про свою роботу публічно перед народом”.

Голова Львівської ОДА П. Олійник також надав слово колишньому голові Сокальської РДА, єдиному “довгожителеві” серед голів райдержадміністрацій Львівщини - Миколі Пшевлоцькому, який прилюдно хвалився, що за 15 років свого “керування” пережив 7 голів облдержадміністрації. Це ж треба бути таким “щасливчиком”, щоб при зміні у вищих ешелонах влади незмінно залишатися при владі. Навіть секретарі Сокальського райкому партії так довго не трималися на своїх посадах - їх або знімали з роботи, або переводили на вищі посади.

У своєму прощальному короткому виступі М. Пшевлоцький частково розкрив причину свого “довгожительства” на владному Олімпі району. “Були часи, коли треба було промовчати...”, - сказав М. Пшевлоцький. Але тут покривив душею екс-голова РДА. Він не тільки мовчав, він ще й діяв: і тоді, коли заборонив друкувати газету “Сокальщина” в Сокалі, і коли протягом півтора року боровся проти створення депутатської фракції “Наша Україна” в Сокальській районній раді (мовляв, не потрібно формувати фракцію “НУ”, бо ми всі нашоукраїнці), і коли переслідував інакомислячих з політичних мотивів. Пристосованець-колабораціоніст М. Пшевлоцький 15 років боровся за особисту владу, ставши прислужником кучмізму.

Важку спадщину залишив екс-голова РДА своєму наступникові. Правління М. Пшевлоцького - це період стагнації і занепаду економіки району, руйнації архітектурних і культурних цінностей, нищення природного середовища в прибузькому регіоні.

У щорічних звітах екс-голова РДА М. Пшевлоцький на сесіях районної ради з невиправданим оптимізмом говорив про “стабілізацію і певні позитивні тенденції розвитку у сфері як економічного, так і соціального розвитку району”, які нібито “були закріплені і отримали подальший розвиток”. Обманював М. Пшевлоцький і депутатів районної ради, і громадськість Сокальщини. Не було в соціально-економічних галузях району ні стабілізації, ні розвитку - одні “тенденції” голови РДА і розвал економіки Сокальщини.

У найбільшому, колись розвиненому, сільськогосподарському районі Львівської області майже повністю зникла переробна і будівельна галузі примисловості, які забезпечували внутрішні потреби господарства району. Банкрутами стали розкрадений і зруйнований ВАТ “Продсервіс”, який переробляв плодово-овочеву продукцію, випускав безалкогольні напої, Сокальський молокозавод, ВАТ “Залізобетон”, напівзруйнований ВАТ “Заводоуправління будівельних матеріалів”, ВАТ “Сокальський завод хімволокна” (ліквідаційна комісія розпродала те, що не встигли розтягнути попередні керівники), не може налагодити роботи ВАТ “Елегал”, ледь жевріє виробництво на ВАТ “Вірність” (стара панчішна фабрика), за безцінь (по ціні двохкімнатної квартири) приватизовані елеватор, м’ясокомбінат...

На сесіях районної ради похвалявся М. Пшевлоцький і “досягненнями в галузі рослинництва та проведенні аграрної реформи на селі” і “позитивними тенденціями інтенсивності ведення галузі тваринництва”. Факти свідчать, що затяжна аграрна реформа (або “тягуча” - за висловом самого Пшевлоцького), яка розтягнулася більш ніж на 10 років, знищила матеріально-технічну базу сільського господарства району: розграбовано майно агроформувань, біля 50% орних земель пустують (заросли бур’янами, місцями спостерігається самовідновлення лісових кущів і дерев на орних землях), зменшилося поголів’я ВРХ, на 90% зношений тракторно-автомобільний парк в АПК.

Необхідно провести суцільну перевірку реформування АПК, скласти програму земельної реформи і завершити реформування АПК.

Відбулася руйнація культурних і архітектурних цінностей (розграбовано музей “Сокальщина”, знищено архітектурну цінність - палац графині Урбанської в Тартакові), без фінансової підтримки залишено єдиний в Сокальському районі музей “Людина. Земля. Всесвіт”.

Це результат багаторічної діяльності або бездіяльності некомпетентної команди М. Пшевлоцького.

Виступаючи перед депутатами, керівниками організацій, установ і підприємств, представниками громадськості Сокальщини на представленні нового голови РДА, М. Пшевлоцький заявив: “Я зробив, що міг, знаю, що треба ще багато зробити”, - і добавив з образою: “Хай, хто може, зробить краще”.

Щоб вийти з затяжної соціально-економічної кризи, в якій перебуває господарство району, необхідно розробити конкретну довгострокову програму, залучити зовнішні і внутрішні інвестиції.

Голова Львівської ОДА П. Олійник впевнений, що сокальчанам під силу вийти з кризової ситуації: “Сокаль добре вирізняється на фоні області, тут є значний інтелектуальний потенціал. Треба тільки працювати швидко і ефективно, бо цього від нас чекають люди”.


 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
13:44, 28 березня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567