** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 15 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина :: газета "Сокальщина"

 

квітень 2005 №4(66)

Богдан Нечай

Сокальщина гордиться своїм земляком


17 квітня 2005 року в Сокальському Народному домі відбулася зустріч сокальчан з членом ЦВК, уродженцем Сокаля Андрієм Магерою.

“Дорогі сокальчани!, - звернувся А. Магера до присутніх у залі. - Мені приємно, що ви про мене пам’ятаєте, дивитеся телепередачі і читаєте пресу. Події, які відбувалися в листопаді - грудні 2004 року в Україні,- унікальні. Влада планувала зірвати проведення виборів Президента України в Західній Україні ще перед І туром. В Ів.-Франківську, Тернопільську, Львівську області виборчі скриньки почали вивозити за 9 годин до виборів, але члени ТВК зробили все можливе, щоб скриньки були доставлені на виборчі дільниці вчасно. Голова ЦВК С. Ківалов намагався відкрити в Росії 600 виборчих дільниць. Народні депутати блоку В. Ющенка “Наша Україна” і окремі члени ЦВК почали вимагати відкрити ящики з заявами виборців, які проживають в Росії. Коли відкрили ящики з заявами, то виявилося, що підписи “виборців” і серії паспортів були російські, а не українські. Їх писали громадяни Росії. Таким чином була перервана спроба фальсифікації виборів в Росії по Закордонному виборчому округу.

Після другого туру виборів, коли голова ЦВК намагався сфальсифікувати вибори і проголосив перемогу Януковича, я і Князевич покинули зал засідання ЦВК. Не підписав протоколу виборів Президента і Давидович. Чупахін підписав протокол зі застереженням, що “протоколи виборів Президента не відповідають волевиявленню українського народу”. Це дало підстави Верховному Суду визнати вибори ІІ туру недійсними і призначити день повторного голосування.

Я дуже переживав, що вибори Президента у ІІІ турі штаб Януковича може зірвати через неподання кандидатур в члени ТВК і ДВК. Тому ЦВК прийняла рішення, що вибори можуть вважати такими, що відбулися, навіть якщо буде працювати лише 50% членів виборчих комісій.

Коли зі Сокаля надійшла телеграма, що члени ДВК від Януковича не допускають до виборів громадян сільської місцевості, в паспорті яких не проставлено назви вулиці і не вклеєна друга фотографія, я самовільно вислав телеграму в ТВО №126 про те, що відсутність назви вулиці і не вклеєна друга фотографія у паспорті не є причиною для заборони участі у виборах. Після скарги Януковича у Верховний Суд мене 5 год. допитувала Служба безпеки, оскільки я не мав права одноособово надсилати роз’яснення”.

Чи могла перерости Помаранчева революція у збройне кровопролиття? А. Магера відповів, що можливість збройного конфлікту між владою і учасниками Помаранчевої революції існувала. Час покаже, а історики мають вивчити документи.

А. Магера ознайомив учасників зі своєю біографією. Народився А. Магера в Сокалі. Йому 31 рік. У 1991 році закінчив Сокальську СШ. З 1993 по 1998 рік навчався на юридичному факультеті Львівського університету. У 1997 році, будучи студентом, працював у комітетах Верховної Ради, пізніше помічником-консультантом народних депутатів, членом ЦВК.

Голова Сокальської РДА Олег Солодяк подякував А. Магері за цікаву розповідь і відзначив, що Сокальщина гордиться своїм земляком, який героїчно відстоював у ЦВК і Верховному Суді результати виборів, боровся з фальсифікаторами за чесні вибори. О. Солодяк подарував А. Магері на пам’ять фотоальбом “Сокальщина” і кухлик з написом “Так! Ющенко!”


 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
01:29, 23 серпня 2019 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464