** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 15 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина :: газета "Сокальщина"

 

квітень 2005 №4(66)

Зі слів Свині (записав Ярош Телязький).

СВИНЯЧИЙ МОНОЛОГ
(гумореска)


Дай Боже Владі! Від імені всього українського племені свиней, племінних хряків і дворових підсвинків звертається до тебе, нова владо, рядова свиня (але не з останніх). Господар мій, приїхавши з Майдану, зачав мені сипати набагато більше зерна, примовляючи: "рости, мила, собі на здоров'я, мені на гроші!". Адже я - то не остання допомога його сімейному бюджету. І я розумію. Росту собі й жирію. Адже кожен з нас у свому житті має ціль. Моя ціль (як і всього мого племені) - годувати Україну і піднімати добробут наших господарів.

Але вчора мій господар замість їдзеня показав мені велику дулю і, мало не плачучи, зачав розповідати про свої негаразди: ще місяць тому при вазі 270 кіля я коштувала три тисячі гривнів. Тепер, зі слів Влади, я стільки коштувати, як перше, не маю права. А чому? Бо зверху видніше. Бо в місті не можуть мене купити? Бо я стільки не коштую?! Послухайте, шановні! Якщо мій господар не буде мене годувати, може це зробите ви? А чом би й ні! То фігня, що ще минулого року нітрофосфатні добрива коштували 65 гривень, а тепер - під 100 гривнів мішок. І мій господар, не маючи коштів належним чином підготувати площу під цукровий буряк, сіє ярину. І, не здибавши обіцяну солярку по 2,20 (а не по 3,10 грн., як у нашому Сокальському районі), буде напевно орати кіньми. А він плекав надію, продавши мене, купити добрив на поля, - яких гербіцидів на зело і на остаток - якого лаха своїм дітям, нехай із секон-хенду. А ви що думаєте, - я йому з неба впала? Хочете взнати, почім кіля м'яса - хапайте вила і - милості прошу - до нас у село! Насієте наполетесь, рачкуючи, надерете зіллячка, витрете піт на дупі та й порахуєте копійочки за свою продукцію - то будете знати, по чім фунт сала, літр молока і пачка пігулок на старість. Я б на його місці плюнула і поїхала за кордон, але там мене ніхто не чекає. Своїх свиней не бракує. А в нього ж сім'я! І ніхто за нього не думає, тільки я.

До речі, до Великодня (як я чула в нашому хліві) до нас будуть завозити моїх сестер та братів з Польщі та з деінде. Майте совість, братове! Я, звичайно, буду рада бачити закордонну родину. Якби не одне "але": польські господарі, продавши товар, стимулюють своє виробництво. А моєму господарю? Дулю під носа? А він - мені?

Кажуть, розширюйте виробництво! Вводьте передові технології. За рахунок чого? Хіба за рахунок культури. А чом би й ні? Пропозиція: перетворимо Народні Доми в Народні Хліви. Все одно вони своєї функції не виконують.

Та навіщо селюкам культура! Аби було кому гній кидати!? Я - свиня, і тому вас не боюся. Найбільше, що ви можете мені зробити - зарізати... Ну, й чхала я на вас у такому випадку! Хоч передам, що люди кажуть! Замість того, щоб правдиво накопати якогось там Пшевлоцького, який роздерибанив цілий район, і на гарматний постріл не підпускати його до нашої Нової Народної Влади, ви запросили його ... очолити обласний відділ земельних ресурсів. Достойно!?

Кажуть, що наші сільські господарі інертні та безініціативні. То неправда! Вони - то дорослі діти, які сумлінно виконують свою роботу, чекаючи, що у свою чергу держава про них подбає. Бо вірять у казку? Ні, бо вірять Вам, нашій Новій Владі.

Наведіть нарещті порядок у наших "авгієвих хлівах", витравіть заразу з наших загривків і не дайте ділкам і спекулянтам передерибанити те, заради чого наші господарі стояли на Майдані.

А для того, щоб люди в містах могли поїсти м'яса (і не тільки), дайте їм більшу зарплату. Хоча б з 1500 гривнів. Бо на 300 гривнів на місяць проживу тільки я. А вони, якщо отримають належне, не будуть втікати за кордон.

Грошей немає?! Ну, я своєю свинячою головою ніц вам не пораджу - ви ж керівники, от і думайте! В крайньому разі заберіть вкрадені гроші у Кучми,Медведчука та їм подібних - ви ж обіцяли це людям на Майдані!

То ж пильнуйте і будьте пильними! Борітеся - і разом переможемо! І прислухайтеся до голосу народу, відстоюйте його права! Достойно!

Бо інакше я за своє плем'я не відповідаю!


 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
06:09, 26 серпня 2019 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464