** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина :: газета "Сокальщина"

 
Вересень -Жовтень 2005 №9(71)
Колонка редактора

НЕ ВИТРИМАЛИ ВИПРОБУВАННЯ ВЛАДОЮ


Володимир Винниченко: "Історію України не можна читати без брому..."

У 1917 - 1920-х роках український народ, пробудившись від летаргічного сну, вийшов на світову арену як повноцінна, могутня нація. Це була епоха українського відродження: "малороси" усвідомили себе українцями, зрозуміли, хто наші історичні вороги, збагнули, що за свободу треба боротися, а не чекати, доки хтось її подарує. Епоха відродження українського народу була дуже короткою. "Анархія і отаманщина" зруйнувала Українську Народну республіку. Після українського ренесансу насувалася трагедія: поразка національно-визвольних змагань, тотальні репресії, голодомори і десятиліття національної неволі.

Після перемоги Помаранчевої революції в листопаді 2004 року на Майдані народилася нова українська нація. До влади прийшла команда соратників і однодумців Президента України Віктора Ющенка, яка проголосила програму "Десять кроків назустріч людям": боротьбу з корупцією, повернення награбованого кучмістами народного добра, суд над бандитами і фальсифікаторами, покращення добробуту народу, відродження національної культури...

Але лише сім місяців протрималася нова влада. Ще 24 серпня, в день 14-ї річниці Незалежності України, на Майдані нова влада демонструвала перед народом показну єдність, а через два тижні громадянське суспільство України було шоковане корупційними скандалами, гризнею і розколом в таборі помаранчевих. Проявилася стара українська хвороба "вождизму і отаманства". Керівники трьох гілок влади: Кабінету Міністрів Ю. Тимошенко, Ради Національної безпеки П. Порошенко, Секретаріату Президента О. Зінченко не змогли правильно розпорядитися даною їм владою. Вони включилися в боротьбу за лідерство в державі, намагалися добитися в Президента якнайбільше повноважень особисто для себе, обмінювалися "ядерними ударами". В той час, як вожді боролися між собою, в країні почалося падіння виробництва, поглибилося протистояння між бізнесом і владою, зменшилося поступлення інвестицій в економіку... Лідери нової влади не витримали випробування владою. Виникла урядова криза.

Протистояння різних гілок виконавчої влади, різке падіння виробництва і іміджу України у світі, розчарування значної частини громадянського суспільства в ідеалах Помаранчевої революції змусило Президента України Віктора Ющенка прийняти радикальне, єдино правильне рішення - послати у відставку Кабінет Міністрів Ю. Тимошенко, голову Ради Національної безпеки П. Порошенка, прийняти відставку керівника Секретаріату Президента О. Зінченка. Це рішення Віктору Ющенку далося нелегко. Адже йому довелося вибирати між побратимами Помаранчевої революції і Україною. Президент України вибрав останнє. Інтереси українського народу, престиж України В. Ющенко поставив вище над збереженням добрих відносин зі своїм найближчим оточенням.

Урядова криза, яка за півроку до парламентських виборів переросла в політичну кризу, і розкол коаліції "Сила народу" викликали падіння рейтингу президентської партії "Народний Союз Наша Україна" та вдарили по іміджу Президента України В. Ющенка.

Політичною кризою в таборі помаранчевих не забарилися скористатися опозиційні партії. КПУ, Партія регіонів активізували свою передвиборчу агітацію, зростає рейтинг Народної партії В. Литвина і Соціалістичної партії О. Мороза. В умовах протистояння між блоком БЮТ і президентською партією НСНУ існує реальна загроза реваншу партій, які входили у кучмівський блок "За Єдину Україну" на парламентських виборах 2002 року.

Формування Уряду Юрія Єханурова дещо стабілізувало суспільно-політичну ситуацію в Україні, але не заспокоїло правий електорат. Значна частина прихильників "помаранчевої команди" і досі ставить собі питання: "За кого голосувати?" Якщо Народний Рух України визначився, що він іде на вибори 2006 року з президентською партією "Народний Союз Наша Україна", то УНП, ПРП, КУН, партія "Собор" виношують ідею створення "правиці", блоку правих сил.

Роз'єднання національно-патріотичних партій, які у 2002 році входили у блок В. Ющенка "Наша Україна" на президентський блок "Наша Україна", "правий блок" Ю. Костенка, блок "Народний вибір" КУНу ослабить демократичні сили і, в кінцевому результаті, може привести до втрати завоювань Помаранчевої революції.

Невже історія досі нічому нас не навчила?


 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
09:39, 20 жовтня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464