** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина :: газета "Сокальщина"

 

Вересень -Жовтень 2005 №9(71)

Богдан НЕЧАЙ

ПРИЇЖДЖАЙТЕ! ЧЕКАЄМО ВАС НА РІЗДВО"


 Три дні, з 21 по 24 жовтня 2005 року, перебувала делегація зі Старобільського району Луганської області і з селища Сєдово Донецької області на Сокальщині. Гості приїхали на запрошення сокальчан, які в серпні відвідали їх край. Дні перебування донеччан на Сокальщині були насичені зустрічами з підприємцями, працівниками райдержадміністрації, жителями сіл Волиці і Комарева і м. Сокаля, екскурсіями. Вони ознайомилися з роботою Агенції регіонального розвитку, ДП "Львіввугілля", ДП "Датський текстиль", ПАФ "Білий Стік", підприємством "Сокме", оглянули музей "Людина. Земля. Всесвіт", їздили на екскурсію в місто з тисячолітньою історією Белз, побували на Белзькій прикордонній заставі...

Свято духовного єднання

 23 жовтня гостей з Донеччини радо вітали жителі села Комарева. Тут, на Великдень, у сім'ях жили діти зі Старобільського району. Ольга Мірошниченко передала від них їх одноліткам з Комарева листи. Делегацію зі Сходу України в Народному домі с. Комарева вітав також ансамбль районної організації Союзу українок "Берегиня", священики православної і греко-католицької церков о. Іван і о. Тарас, керівник Молодіжного клубу "Мрія" Богдан Шклянка, один із організаторів зустрічі.

Спільною молитвою розпочалася зустріч жителів Комарева і гостей з Донецького краю. У короткому слові о. Тарас сказав, що Україна - це єдина держава, яка простягається від Львівщини до Луганщини і від Карпат до Криму. Вороги хочуть нас поділити на східняків і західняків, але сьогодні ми кажемо - нас не розділити. Отець Іван запросив учнів з Донеччини на Різдвяні свята, щоб вони побачили, як наші люди зберігають релігійні і народні традиції. На згадку про перебування на Сокальщині отці Іван і Тарас подарували гостям дві ікони Пресвятої Богородиці, щоб Божа Мати покривала їх своїм омофором, і побажали їм щастя, здоров'я, прекрасного майбутнього.

Голова осередку Народного Руху сіл Волиці і Комарева, керівник "Юн-Січі" Марія Король запросила гостей на сцену Народного дому й вручила їм хліб-сіль та подарувала всім членам делегації вишивані рушники, а Ользі Мірошниченко передала альбом з фотографіями, збірник українських пісень, книги з історії України для майбутнього музею в Старобільську.

Богдан Шклянка від імені голови Сокальської районної організації НРУ вручив членам делегації грамоту за значний внесок в розвиток національної культури, утвердження народних традицій та зміцнення дружби між українцями Заходу і Сходу України. Грамоту від РО Союзу українок за налагодження культурних зв'язків вручила гостям Валентина Скибінська.

Святковий концерт "Моя Україна" розпочав ансамбль Волицької середньої школи "Вишиванка" піснею "Моя Україна". Учні під керівництвом Галини Антонюк радували гостей і своїх батьків чудовим виконанням українських народних пісень, піснею "Україна - моя вишиванка", "Піснею про Комарів" - село серед ставків, буйних лісів - чарівний куточок рідної краси. Бурхливі оплески гостей і жителів Комарева викликало виконання пісні "Про старобільський край". З захопленням слухали учасники зустрічі пісні у виконанні місцевих самодіяльних артистів Івана Нечая, баяніста Романа Корпанюка, гумориста Василя Женчука.

Свято продовжив ансамбль Союзу українок "Берегиня" духовним концертом "Матінко Божа, до тебе з любов'ю припадаю". Ведуча духовного концерту Валентина Скибінська розповіла, що Пречиста Діва Марія була покровителькою запорізьких козаків, стрільців УГА, воїнів УПА і є покровителькою України. Бог і Україна - для нас понад усе.

Ансамбль "Берегиня" почав духовний концерт гімном "О, вспомогай нас, Діво Маріє", співав інші духовні пісні, з ансамблем стоячи співав весь зал.

Свято закінчувалося. Донеччани і луганчани дякували комарівцям за гостинну зустріч. "Ми не знаходимо слів, щоб висловити свою подяку. Ми також любимо свій край, ходимо до церкви, але ми вражені вашою любов'ю до Бога і України", - сказала Ніна Костенко.

"Нам треба злагоди, а зла не треба"

В той же день в Народному домі Сокаля відбулася зустріч делегації з Донецького краю з сокальчанами. На зустрічі були присутні народний депутат, голова Львівської Крайової організації НРУ Ярослав Кендзьор, голова Сокальської райдержадміністрації Олег Солодяк, керівники районної ради і райдержадміністрації. Зал стоячи вітав оплесками гостей зі Сходу. На сцені, прикрашеній державною символікою і гаслом "Схід і Захід - разом", діти в національних костюмах виконали фрагменти українських народних танців.

Ведуча зустрічі, заступник голови Сокальської РДА Марія Христинич тепло привітала гостей. Вона, зокрема, сказала: "Ми, як щирі українці, раді нашим гостям. Цей зал пам"ятає видатних людей України. Тут активісти Руху збиралися, щоб відродити незалежність України. Сьогодні ми приймаємо Вас, наших друзів, нашу родину зі Східної України". Отець митрофорний проієрей Ярослав Кащук прочитав молитву на церковно-слов"янській мові.

Народний депутат Ярослав Кендзьор звернувся до учасників зустрічі зі словами: "Любі мої сокальці, дорогі луганчани і донеччани! Я тішуся тим, що ми разом, що ми у 1991 році проголосували за Акт про проголошення незалежності України. І сьогодні ми також разом з вами. Я з народним депутатом з Донеччини Володимиром Зубановим започаткував Фонд "Схід і Захід - разом". Першою акцією, яку організував Фонд, був автопробіг 17 областями України. Незабутнє враження на учасників автопробігу залишила зустріч з жителями Володарського району Донецької області. Нас зустрічали щиро, по-братньому з хлібом-сіллю і українськими піснями. Ми відчули єдність з українцями Сходу. Думаю, що тепер уже ні Янукович, ні реакційні телеканали не переконають донеччан, що тут, на Західній Україні, живуть вороги. Сокальчани теж переконалися, що на Сході України живуть друзі. Фонд "Схід і Захід - разом" запросить на Різдвяні свята з Луганської і Донецької області 4 тисячі дітей. Приїжджайте до нас. Ми вас любимо і шануємо".

Голова Сокальської РДА Олег Солодяк подякував усім учасникам і організаторам акції "Схід і Захід - разом", які проклали цей місток дружби між нами, особливо Ользі Мірошниченко, Богдану Шклянці, Василю Дубецькому.

Богдан Шклянка розповів, як започатковувалася дружба між жителями Сокальщини і Старобільщини. "Під час перебування на Луганщині спостерігачами на виборах Президента України ми побачили, що на Сході України люди мають брак інформації про нас, тому вирішили, що нам треба зустрічатися, щоб пізнати один одного. Перші кроки назустріч зробили ми. Тепер вже ініціатива перейшла до наших друзів".

Ольга Мірошниченко передала сокальчанам вітання від жителів Старобільщини і висловила свої враження від перебування на Сокальщині. "Я закохана в людей Західної України. Я вдячна вам за те, що ви зберегли мову, віру в Бога, народні традиції. На виборах Президента я не дозволила фальсифікацій на моїй виборчій дільниці. Думаю, що це не остання наша зустріч".

На прощання луганчанка Олена Черевата заспівала пісню про злагоду, в якій звучали слова: "Нам треба злагоди, а зла не треба. Хай усміхається нам земля і небо".

Наступного дня сокальчани проводжали луганчан і донеччан на екскурсію в Карпати. Гості і проводжаючі не стримували радості та сліз прощання.

"Приїжджайте ще!", - гукали сокальчани. - Ми вас чекаємо на Різдво".


 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
09:59, 20 жовтня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464