** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина :: газета "Сокальщина"

 

Вересень -Жовтень 2005 №9(71)

Богдан НЕЧАЙ

ЩО РОБИТИ МОЛОДИМ?


23 жовтня у Сокальському Народному домі відбулись громадські слухання на тему: "Організація зайнятості молоді з метою попередження негативних явищ". Захід відбувся в рамках проекту "Добробут кожної людини - запорука демократії" за фінансової підтримки DFID (Міністерства з міжнародного розвитку Великої Британії). Те, що питання зайнятості молоді, її культура поведінки хвилює громадськість, засвідчила велика кількість громадян, що прийшли на ці слухання. Це були представники зацікавлених громадських організацій, бізнесу, представники місцевої влади і просто громадяни міста Сокаля, які не байдужі до майбутнього наших дітей.

Головував на слуханні Петро Грицишин, доцент кафедри правознавства Львівського аграрного інституту. Робочу президію обрали у складі міського голови П. Савчука, священика о. Я. Кащука і заввідділом освіти Р. Монастирського. Також було обрано редакційну і лічильну комісії.

Відкрив поважне засідання о. Ярослав, директор Сокальського проекту, вступним словом і молитвою. Доповідь виголосила Мар"яна Яремчук, менеджер проекту, яка розповіла про роботу самого проекту у співпраці з місцевою владою. Мав слово і міський голова П. Савчук. Вони наголошували, що негативні явища в поведінці молоді у нашому місті мають місце, особливо тривожать хуліганські вчинки, в результаті яких нищиться майно міста. Серед причин говорилось про те, що допізна і навіть вночі працюють бари, в яких засиджується молодь, вживаючи спиртне. Багато дітей виховується у неблагополучних сім'ях, де батьки вживають спиртне, або батьки зовсім відсутні, покинули дітей напризволяще, а самі перебувають на заробітках за кордоном. Пан Савчук зауважив, що справі могла б зарадити муніципальна міліція, але на це у бюджеті міської ради не вистачає коштів.

Голова райдержадміністрації О. Солодяк теж наголошував, що дітей виховує насамперед сім'я, але сім'ї тепер в основному неповні, дітей виховують бабусі. Потрібні робочі місця для молоді, але міська влада створити їх не має можливості. Конкретного плану запобігання негативним явищам серед молоді у представників влади не було.

Виступили на слуханнях директори шкіл №4 і 5 міста Сокаля. Директор школи №4 Н. Драган назвала цілий ряд заходів, які діють у школі для того, щоб зайняти учнів у післяурочний час. Це спортивні гуртки, секції, клуби за інтересами, проводяться різні змагання, щоб учні свій вільний час проводили цікаво і корисно. Але в місті в урочний час працюють комп'ютерні клуби, які приваблюють учнів, і вони пропускають уроки.

Досить конструктивним був виступ представника центру зайнятості. Він повідомив, що за 9 місяців поточного року до них за роботою звернулось 219 осіб віком до 28 років. Багато працевлаштовано, іншим надано можливість здобути нові професії. Центр виділяє кошти підприємцям, які хочуть створити нові робочі місця, виділяє кошти і молодим людям для започаткування своєї справи.

Невтішною інформацією поділилась з присутніми лікар-нарколог ЦЛ, яка назвала великі цифри хворих алкоголізмом, наркоманів, смертні випадки серед них. Представник міліції по роботі з підлітками наголосив, що зростає злочинність серед підлітків, 38 з них скоїли злочини у стані алкогольного сп'яніння, хоча виховуються в цілком нормальних сім'ях.

Керівник асоціації Ніна Сергеєва розповіла про дітей неповносправних, серед яких немає проявів негативних явищ. Це талановиті молоді люди, серед яких є художники, поети, спортсмени. На порі стало питання про створення клубу для неповносправних, для чого насамперед потрібне приміщення.

Бажаючих виступити було багато. Із залу люди весь час вигукували: "Дайте роботу молоді!" Тоді для виступу зал одноголосно делегував підприємця Казанівського. Він однозначно наголосив, що влада не робить нічого суттєвого для покращення становища з молоддю, а, найголовніше, не створює робочих місць.

Жаль, що про справи молодих говорили тільки дорослі. Молоді не запрошували. Але наприкінці до мікрофона прорвався один молодий голос. Це був Володимир Войтюк і говорив він від молодих, а саме від ліги інтелектуального розвитку. Він розповів про організацію серед молоді інтелектуальних ігор, про змагання між командами, яких є уже 27, змагання відбуваються і на районному рівні. Бажаючих займатися інтелектуальними іграми є багато, але для цього їм потрібна фінансова підтримка. Допомагають лише деякі бізнесмени.

Під кінець слухань О. Новацький зачитав ряд заходів, які необхідно здійснити для попередження негативних явищ серед молоді.

Серед них були такі:
1. Створити центр молодіжного дозвілля.
2. Вирішити питання з муніципальною міліцією.
3. Відродити діяльність молодіжної організації "Молодь Христові".
4. Створити робочі місця для молодих за рахунок увільнення пенсіонерів. Не вимагати від молодих людей при працевлаштуванні досвіду роботи.
5. Провести організаційний круглий стіл всіх молодіжних організацій Сокаля з метою об'єднання їх зусиль.
6. Запустити цегельний завод і переробну промисловість, щоб створити робочі місця для молоді.

Громадськість сказала своє слово, але чи візьметься хто за втілення цих заходів у життя. Чекали цього вже давно, ще почекаємо. Звичайно, працевлаштування надзвичайно важливе, адже без праці молода людина не може себе зреалізувати, утвердити. Але чи вирішить це всі проблеми з молоддю? Проте, чи така вже погана наша молодь? Хтось з великих сказав: "Діти більше подібні на свій час, ніж на своїх батьків". Згадаймо час Помаранчевої революції. Якою прекрасною вона тоді була! Може, молодь знову чекає кращих часів - і для себе, і для всього суспільства - щоб по-справжньому зреалізувати себе.


 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
08:39, 20 жовтня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464