** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина :: газета "Сокальщина"

 

Вересень -Жовтень 2005 №9(71)

Ірина КАЛИТОВСЬКА,
методист РМК.

"ЛЕГЕНДАРНА УПА, ТОБІ РІВНИХ НЕМА..."


14 жовтня 1942 року з ініціативи Організації Українських Націоналістів під керівництвом Степана Бандери була створена Українська Повстанська Армія. Кращі сини і доньки українського народу стали на кривавий бій за Україну, пішовши в УПА, якою командував генерал-хорунжий Роман Шухевич. У цей день Україна святкує ще одне свято - Пресвятої Покрови. Саме Пресвята Богородиця є покровителькою козацтва та української зброї.

Вже традиційними стали у закладах освіти святкування днів УПА, які проходять у рамках місячника Повстанської слави. І цього року ми не відходили від традицій. В рамках місячника (1 жовтня - 1 листопада) активізовано пошуково-дослідницьку діяльність учнівської молоді, поповнено шкільні музеї матеріалами про місцевих героїв-вояків УПА, впорядковано могили Січових Стрільців, пам'ятні знаки; організовано виставки літератури, малюнків.

Педколектив с. Реклинець організував екскурсію з учнівською молоддю в урочище "Морозівське" Кам'янко-Бузького району до криївки, де проходили бої УПА. У школах с. Перетоки та с. Бояничі відбулися зустрічі з повстанцями Я. Гаврилюком та В. Бойчуком, який сьогодні мешкає в Австралії. Надзвичайно цікавими для дітей були тереновий змаг "Повстанська ватра" (Хлівчанська СЗШ) та козацькі забави (Мурованська СЗШ).

Варто також згадати і читацьку конференцію "УПА - творець і захисник нашої державності" (СЗШ с. Тудорковичі), відкриту просвіту "Зродились ми великої години", години класних керівників у всіх класах на тему: "Навічно в пам'яті народній" (СЗШ №5 м. Сокаля), виступ перед громадськістю міста "Історія створення УПА" (СЗШ м. Великі Мости).

Саме такі заходи мають надзвичайну вагу у вихованні підростаючого покоління, адже історія УПА - це нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни.


 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
09:25, 20 жовтня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464