** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:



Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина :: газета "Сокальщина" :: Грудень 2005

 
Грудень 2005 №11(73)
Богдан НЕЧАЙ.

"СОЛОМОНОВЕ РІШЕННЯ" РАЙОННОЇ РАДИ, АБО ХТО Є ХТО В РАЙРАДІ

 

21 грудня 2005 року чергова ХХІ сесія Сокальської районної ради проводилася не в сесійній залі районної ради, а в Народному домі. На сесії, крім 62 депутатів, керівників відділів райдержадміністрації, були присутні й представники громадськості.

Робота депутатів викликала значний інтерес в громадян Сокальщини. Адже на сесії мали вирішуватися питання про доцільність перебування на займаній посаді головного лікаря центральної районної лікарні, депутата Аркадія Каліщука і питання про надання депутатами згоди на притягнення до кримінальної відповідальності лісничого Бендюзького лісництва Радехівського лісгоспзагу, депутата Михайла Круглія. Тому ще задовго до початку роботи сесії приміщення Народного дому пікетували більше двох десятків активістів районних організацій партії "Батьківщина", "Пора" і медичних працівників ЦРЛ. Вони тримали в руках транспаранти з гаслами: "Пора поважати думку людей", "Ми проти депутатської недоторканості", "Геть хабарників", "Медики вимагають зміни керівника", "Геть Каліщука".

Після вручення грамот за активну участь у підготовці відзначення тисячоліття Белза голова районної ради І. Войтович зачитав порядок денний сесії. В обговоренні порядку денного першим виступив депутат Аркадій Каліщук. Він заявив: "Мене ніхто не попередив, що розглядається питання про моє звільнення з посади головного лікаря. Я не готовий до виступу перед вами. Прошу перенести питання "Про розгляд подання голови Сокальської РДА О. Солодяка" на наступну сесію". Не були ознайомлені з питаннями, винесеними на розгляд сесії, й інші депутати. Вони отримали порядок денний під час реєстрації. Проте, порушивши регламент, голова райради І. Войтович поставив питання про затвердження порядку денного на голосування. До речі, це був непоодинокий випадок порушення регламенту сесії.

Після розгляду кількох питань фінансово-господарської діяльності органів місцевого самоврядування І. Войтович, поза чергою, поставив питання: "Про розгляд подання Львівського міжрайонного природоохоронного прокурора №702 від 15.11.2005 року". Прокурор Володимир Гринкевич поінформував депутатів районної ради про те, що лісничий Бендюзького лісництва Радехівського лісгоспу, депутат Михайло Круглій звинувачується у зловживанні службовим становищем, у видачі дозволів на незаконну рубку дерев, внаслідок чого державний бюджет не доотримав 44 тисячі гривень. "Справа проти М. Круглія закінчена, але притягнути його до кримінальної відповідальності не можна. Нема згоди депутатів Сокальської райради", - сказав міжрайонний прокурор.

Депутати уважно вислухали прокурора і вирішили захистити свого депутата.

Голова комісії з питань законності і правопорядку Панченко у своєму виступі не навів жодного доказу проти подання прокурора. Панченко аргументував свій захист М. Круглія тим, що він патріот, шестиразовий депутат, і що "обвинувачення можна пред"явити будь-кому", тому "ми повинні берегти своїх депутатів". А депутат комісії з депутатської етики Богдан Рихліцький, щоб затягнути час розгляду справи М. Круглія, запропонував перенести розгляд цього питання на наступну сесію, а зараз "не давати згоди на притягнення М. Круглія до кримінальної відповідальності". Депутати вирішили не віддавати в руки правосуддя свого колегу. Оскільки лічильної комісії на початку роботи сесії не було створено, не оголошено поіменного голосування, то голосування відбувалося за радянською системою: хто "за", "проти", "утримався". Визначити, хто з депутатів голосував "за" і скільки депутатів голосувало проти надання згоди на притягнення М. Круглія до кримінальної відповідальності, було неможливо.

Ми всі обурювалися, коли депутати Дніпродзержинської міської ради не дали згоди на притягнення до кримінальної відповідальності голови-хабарника, але побачили, що й наша рідна райрада стала на захист депутата, який зловживав своїм службовим становищем.

Депутат такий же громадянин, як і кожен з нас. Якщо він не винен, то має повне право доказати свою невинність у суді, а не ховатися за депутатською недоторканістю. Депутати ж зобов"язані виконувати свій громадянський обов"язок, не переступаючи меж закону.

Друге питання "Про розгляд подання голови Сокальської РДА Солодяка О.М." про надання згоди на звільнення з посади головного лікаря центральної районної лікарні, депутата Аркадія Каліщука розглядалося, як і попереднє, за наперед розробленим керівниками райради сценарієм. Не давши згоди на притягнення до кримінальної відповідальності депутата М. Круглія, депутати райради не підтримали подання голови РДА О. Солодяка на звільнення А. Каліщука з посади головного лікаря ЦРЛ.

У своєму виступі О. Солодяк наголосив, що ще на початку 2005 року в ЦРЛ склалася нездорова морально-психологічна ситуація, яка дестабілізувала роботу медичних працівників району. В райдержадміністрацію неодноразово поступали заяви і звернення за підписами десятків лікарів, в яких вказувалося на грубість у ставленні головного лікаря ЦРЛ А. Каліщука до медичних працівників, примушування лікарів підписуватися під зверненням на його підтримку, про порушення фінансово-господарської діяльності і зловживання службовим становищем. Ряд положень, які були вказані у зверненнях і заявах, під час перевірки депутатами Тимчасової комісії Сокальської районної ради підтвердилися. Зокрема, за матеріалами перевірки 29.06.2005 року прокуратурою Львівської області порушено кримінальну справу за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами Сокальської ЦРЛ при закупівлі за бюджетні кошти "ультразвукового апарату "Medison 9000" у ТзОВ "Юніа".

Піврічна відсутність А. Каліщука на робочому місці ще більше вплинула на морально-психологічний стан в трудовому колективі ЦРЛ, тому Тимчасова комісія Сокальської районної ради рекомендувала районній раді розглянути питання про доцільність перебування Каліщука А.О. на посаді головного лікаря ЦРЛ.

Голова РДА О. Солодяк також повідомив депутатам, що під час відвідання завідуючим обласним відділом охорони здоров"я Сокальської ЦРЛ А. Каліщук обіцяв подати заяву на звільнення з посади головного лікаря, але заяви не написав. Тому райдержадміністрація, щоб нормалізувати ситуацію в ЦРЛ, пропонує депутатам районної ради дати згоду на звільнення А. Каліщука з посади головного лікаря ЦРЛ.

Першими в обговоренні подання голови РДА виступили прихильники А. Каліщука, члени КУНу, депутати Світлана Ксьонжик, Ігор Макачка, Роман Сподарик, Ярослав Галандюк. Вони говорили, що зі сторони А. Каліщука "не було встановлено порушень фінансової дисципліни", що "питання для розгляду не підготовлене, тому "його треба перенести на наступну сесію", і що Каліщук "хороша сердечна людина", тому треба "дати йому допрацювати на цій посаді до пенсії".

Натомість член Руху, голова Тимчасової депутатської комісії Василь Козира повідомив, що 6 членів комісії перевірили факти, викладені в листах і заявах лікарів ЦРЛ, які в основному підтвердилися. П"ять членів Тимчасової комісії підписали рішення Комісії про недоцільність перебування А. Каліщука на займаній посаді. В. Козира навів конкретний приклад грубощів головного лікаря А. Каліщука, котрий брутально викинув зі свого кабінету депутата П. Але "викинутий" депутат чомусь соромливо промовчав. Голова райради І. Войтович не дав В. Козирі зачитати рішення Тимчасової комісії.

Про те, що колектив медпрацівників розділений і в ЦРЛ склалася ненормальна морально-психологічна ситуація, говорили депутати, члени Руху Роман Курило і Петро Носаль.

Депутати обрали лічильну комісію і прийняли рішення голосувати по цьому питанні таємно, а не поіменно. Перед голосуванням голова районної ради надав слово А. Каліщуку. Депутат А. Каліщук заперечив слова голови РДА О. Солодяка, що керівник обласного управління охорони здоров"я пропонував йому інше місце роботи. І запевнив депутатів, що "за крісло головного лікаря не тримається", а просить "надати йому відпустку, щоб знайти роботу". "Після відпустки я подам заяву на звільнення з посади головного лікаря", - такими були останні слова А. Каліщука на сесії перед голосуванням. Побачимо. Чи дотримає свого слова А. Каліщук?

В таємному голосуванні взяв участь 61 депутат. За звільнення А. Каліщука проголосувало 25 депутатів, проти - 29, утрималося - 6, один бюлетень зіпсутий.

Не підтримавши подання голови РДА О. Солодяка про звільнення А. Каліщука з посади головного лікаря, "мудра" районна рада прийняла воістину "соломонове рішення" - "хай лікарі оздоровлюють себе самі". Фактично своїм рішенням депутати дозволили А. Каліщуку "навести порядок в медичному колективі району".

Каліщук подякував депутатам, які сиділи з правої сторони, за те, як він висловився, що рада не дала райдержадміністрації себе "потоптати".

На нашу думку, це не була перемога депутатів районної ради над райдержадміністрацією, а їх поразка. Після двох незаконних рішень по справах М. Круглія і А. Каліщука районна рада впала в очах громадськості Сокальщини так низько, що нижче вже падати не можна.


 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
09:36, 29 березня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567