Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну - www.sokal.lviv.ua               /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Обговорити на форумі

Сокальщина. Книга пам’яті України. 1914 – 1990

 

Читати

У книзі «Сокальщина. Книга пам’яті України. 1914 – 1990» вперше опубліковано «Поіменні списки» загиблих і репресованих учасників національно-визвольних змагань Сокальщини та невинних жертв тоталітарних окупаційних режимів й подано аналітико-документальний матеріал про  внесок Сокальщини у боротьбу за незалежність України.
Це видання  - данина пам’яті тим, хто віддав своє життя за Україну – у Легіоні Українських Січових Стрільців, Українській Галицькій Армії, в рядах Червоної Армії і дивізії «Галичина», у лавах Української Повстанської Армії й українського підпілля ОУН, всім репресованим членам, симпатикам ОУН – УПА та невинним жертвам окупантів.
В книзі опубліковані матеріали про примусове виселення українців, вивезення на примусові роботи до Німеччини, переселення до УРСР і депортацію на західні землі Польщі.
На основі поіменного обліку загиблих і репресованих українців складено сім таблиць про узагальнені військові і цивільні втрати Сокальщини у визвольних змаганнях 1914 – 1990-х років.
У п’яти розділах дається аналітико-документальна оцінка подій ХХ століття в Україні і на теренах Сокальщини.
Видання увіковічить пам’ять полеглих і репресованих жителів Сокальщини. Воно поповнить бібліотеки сіл і міст, шкіл, державних установ району, надасть інформацію усім, хто хоче знати правдиву історію нашого краю.

 

додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове. 8-066-37-90-464