** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну - www.sokal.lviv.ua /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина :: життєві історії

Життєві історії

 • ЗНІВЕЧЕНІ ДОЛІ УКРАЇНСЬКИХ РОДИН-ПАТРІОТІВ
 • ЗНІВЕЧЕНІ ДОЛІ УКРАЇНСЬКИХ РОДИН-ПАТРІОТІВ

  ЗНІВЕЧЕНІ ДОЛІ УКРАЇНСЬКИХ РОДИН-ПАТРІОТІВ

  Нинішньому поколінню важко усвідомити, яку біду та голод, страх перед невідомістю, жахливі випробування пережили сотні українських родин, яких радянська влада насильно вивозила за «гріхи» батьків чи дітей, бо ті були в УПА чи допомагали українським повстанцям. Серед кількох сімей із села Стенятин на сибірській землі опинилася і наша родина Кавузів. Сьогодні в живих залишилось мало очевидців цих сумних подій. Вже і мені вісімдесят три минуло. Хочу поділитись своїми спогадами про пережите... більше »»»


  Впустіть чудо в своє життя

  Діти - наша радість, наша надія і опора. Як і усі жінки, Іра з дитинства мріяла бути мамою двох діток, пам`ятаю, як вона розсаджувала ляльки, годувала їх, одягала, вчилась "бути мамою". Пройшли роки, вона закінчила школу, вивчилась на медика, в університеті зустріла свою любов. Вони з Ігорем зустрічались кілька років та врешті, закінчивши навчання, одружились. Жили душа в душу, дуже любили одне одного, дорожили сім`єю, а ще… щодня молили Господа, аби послав їм діточок. І коли після кількох років лікування... більше »»»


 • Минуле двох сіл крізь призму спогадів старожилів
 • Минуле двох сіл крізь призму спогадів старожилів

  Минуле двох сіл крізь призму спогадів старожилів

  За 12 кілометрів від Сокаля серед пагорбів та старовинного лісу сховалося мальовниче село Гута, яке складається з двох частин. Північна, до 1951 р. Мошків, за кількістю дворів була більшою від південної частини, яка мала назву Шмитків. Літні селяни й досі вживають старі найменування. Про ці села згадував у XVII ст. німецький дослідник Сакхен. Перша згадка про Мошків у історичних матеріалах, зібраних краєзнавцем Ярославом Книшем, належить до 1449 року, а село Шмитків  ще древн... більше »»»


 • Петро БИШКО, псевдо «Кавка».
 • Петро БИШКО, псевдо «Кавка».

  Життєва історія «Кавки» з Карова

  Я народився у Карові 11 липня 1927 року в родині Романа і Агафії Бишків. У 1944-ому мене мобілізували у радянську армію, тоді мені виповнилося 17 літ. Протягом двох тижнів ми перебували в казармах у Раві-Руській. Готували нас на фронт. Але мені вдалося вартового впросити вийти, щоб у місті купити щось поїсти. Той довго впирався і врешті впустив. А я давай втікати, бо в радянській армії служити не хотів, не хотів йти на фронт і воювати разом з москалями. Але розумів, що дорога додому мені закрита,... більше »»»


 • Елеонора Синєгубова не втрачає надію повернутися додому
 • Елеонора Синєгубова не втрачає надію повернутися додому

  Елеонора Синєгубова не втрачає надію повернутися додому

  Стрілянина на вулицях Донецька, вибухи снарядів, постріли з мінометів... Страх за долю дітей змусив Елеонору Синєгубову залишити рідне місто, в якому стало небезпечно. Вони ледве дочекалися, коли закінчиться навчальний рік у школі. Останні два тижні матір та донька згадують, як щось страшне. Їхній навчальний заклад розташований в центрі міста, навпроти залізнично-транспортного управління. Майже щодень відбувалося захоплення приміщень і тривали перестрілки. Вранці батьки разо... більше »»»


  Дивовижна жінка - Тамара Олексіївна Богуненко

  Хочу розповісти про дивовижну жінку - турботливу матусю, сестру, люблячу бабусю, вірну подругу - Тамару Олексіївну Богуненко. Вона завжди привітна, напрочуд гарна, розумна, щедра, чуйна. Її щира усмішка може розтопити кригу, а мудра порада завжди наведе на правильний шлях. Пані Тамара здатна своїм лагідним поглядом дати людям надію на краще.

  Дитинство Тамари було важким, як і мільйонів інших дітей, народжених у передвоєнні роки. Але це не зламало, а лише загартувало її. Ще змалеч... більше »»»


 • Олексій ПОКОТЮК
 • Олексій ПОКОТЮК

  Чорна заграва на Великдень сорок третього

  Для мене Великдень  це не тільки велике релігійне свято Христового Воскресіння, але й день мого другого народження. Мабуть, так вважають і мої односельці, які у далеких 19431944 роках пережили руйнівний вихор війни й залишилися в живих. Минають роки, однак пам`ятаю ці страшні події, наче це відбувалось вчора, хоч тоді мені було лише 12 років.

  Для рідного села Княже гітлерівська окупація стала справжнім чистилищем, через яке довелось перейти кожному: від малого до старого. І та... більше »»»


  Материнська пісня, батьківське слово

  Часто можна почути розповіді про те, що діти нині не слухаються батьків, живуть на свій розсуд, конфліктують зі старшими, роблять багато помилок в житті, іноді невиправних, що призводять до трагедій, які зачіпають вже наступне покоління. Про це багато наслухалась на засіданнях комісії з питань захисту прав дитини РДА. Аналізуючи їх, думала: ну чому так? чому не прислухаємось до мудрих порад старших? Зрештою, чи не так само чинила сама в юності і лише тепер зрозуміла, скільки горя приносимо ми бат... більше »»»


 • різьбяр Володимир Заремба
 • різьбяр Володимир Заремба

  Лікує природа, яку сотворив Творець

  У селі Велике різьбяра Володимира Зарембу (на знімку) знає кожен. Він майже півстоліття займається художньою обробкою дерева. Митець є членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслуженим працівником культури України. Автор дарує дереву нове життя. Його роботи експонувалися на декількох виставках у Києві, Донецьку,  Катовіце (Польща). Одну з його робіт, яка еспонувалася на виставці у Києві, закупило Міністерство культури України. У автора є багато дипломів, зокрема,... більше »»»


 • Емма Войцехович
 • Емма Войцехович

  Роман життя, написаний жінкою

  Минуть роки, спливуть століття, а таємниця любові залишиться вічною та незбагненною. Про це можна багато говорити, писати, і не переставати дивуватись, які дива вона творить… І це аж ніяк не пафос, бо там, за колючим дротом політичних таборів, залишилась Любов, Любов до Свободи, яка і зруйнувала СРСР. Слухаючи розповідь Марії Петрощук про її подругу Емму Войцехович (на знімку вгорі), з якою разом відбули Кенгірське заслання, з`являється розуміння того, які важливі уроки дає історія і якою потужною мо... більше »»»


  Мелодія двох сердець

  Ранок був прохолодним, осінь уже вступала у свої права і Оля швидко ішла вулицею. "Хоча б не запізнитись",  думала, адже цілу ніч на спала, бо провела у колі друзів. Це була гамірна вечірка, де всі курили і пили, а вона була єдиною в цій компанії, яка не пила, бо жила з матір`юп`яничкою, знала, що то за лихо  пиятика. Це було єдине, чим вона відрізнялась від своїх друзів. Була Оля втомленою і злою, хотілось спати, але не піти на роботу не могла, це означало б втратити її, а Оля не могла собі цього дозв... більше »»»


  RAM counter
  додому
  написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
  Всі права застережено 2005
  14:05, 14 липня 2024 року
  При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
  Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
  +380686916567